header
Strona główna divider Informacje divider Msze św.i nabożeństwa
small_arrowNawigacja
· Strona główna
· Informacje
· Msze św.i nabożeństwa
· Kancelaria
· Sakramenty
· Duszpasterze
· Galeria zdjęć

· Wspólnoty i grupy
· Rada Duszpasterska
· Duszpasterstwo Akademickie
· Współpracownicy
· Kontakt
· Konto bankowe
 Informacje


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

17 maja 2015 r.  1. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się do niej będziemy przez Nowennę do Ducha Świętego odprawianą codziennie podczas nabożeństw majowych w dni zwykłe o 17:30 i w niedziele 18:30. W sobotę, w wigilię Zielonych Świąt, zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na czuwanie z modlitwą o dary Ducha Świętego, w trakcie którego odmawiać będziemy Liturgię Godzin (Liturgię Wigilii z Godziną Czytań).
  1. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę, o godz. 19:30, samotnych i starszych spotkanie świetlicy w czwartek o godz. 16:00.
  1. Pozostała jeszcze niewielka grupa bloków, które nie włączyły się w zbiórkę ofiar na budowę kościoła. Po raz kolejny apelujemy o pomoc w tym zakresie. Chętnych do przeprowadzenia kwesty zapraszamy do kancelarii. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę w parafii Dzierzkowice. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
  1. Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie zaprasza w ramach cyklu: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim na koncert pieśni maryjnej "Ave Maria różnych kompozytorów". Koncert odbędzie się w niedzielę, 24 maja o godz. 18:45.
  1. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, prowadząca od ponad 20 lat działania na rzecz dobrego wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży organizuje w naszej parafii zbiórkę książek, nowych i używanych. Zgromadzone książki zostaną zlicytowane a zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na dofinasowanie wyjazdu wakacyjnego podopiecznych Fundacji. Zbiórka odbędzie się w następną niedzielę przed kaplicą po wszystkich Mszach.
  1. W najbliższym tygodniu odpust w naszym dekanacie w parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frasatti. Główna msza o godz. 18:00.
  1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy Św.
  1. W ostatnim tygodniu zmarli:

- śp. Ryszard Barszcz, z ul. Zachodniej 11, lat 63. Pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w 30-ty dzień po śmierci zostanie odprawiona 2 czerwca o godz. 7:00.

- śp. Jan Koncewicz, z ul. Pozytywistów 7, lat 83. Pogrzeb odbędzie we wtorek, 19 maja o godz. 13:00 na cmentarzu na Kalinowszczyźnie.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
--> Informacje z poprzedniego tygodnia