header
Strona główna divider Informacje divider Msze św.i nabożeństwa
small_arrowNawigacja
· Strona główna
· Informacje
· Msze św.i nabożeństwa
· Kancelaria
· Sakramenty
· Duszpasterze
· Galeria zdjęć

· Wspólnoty i grupy
· Rada Duszpasterska
· Duszpasterstwo Akademickie
· Współpracownicy
· Kontakt
· Konto bankowe
· Światowe Dni Młodzieży
 Informacje


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

4 października 2015 r.  1. Następna niedziela, przypadająca 13 października, to także tzw. niedziela papieska obchodzona w tym roku przez Kościół w Polsce pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka, wyrazimy przez zbiórkę ofiar na ulicach i przed świątyniami na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17:30 a w niedziele o godz. 18:30.
  1. We wtorek, 6 października z racji inauguracji nowego roku akademickiego zapraszamy społeczność Politechniki Lubelskiej na Mszę Świętą, która odprawimy w naszej świątyni o godz. 9:00. Msza dla wszystkich uczelni miasta Lublina odbędzie się w poniedziałek, 5 października 2015 r. o godz. 11:00 w Archikatedrze Lubelskiej. Odprawi ją abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.
  1. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19:30. Już dziś informujemy też, o planowanym na następny tydzień, ponownym nawiedzeniu naszego miasta przez znaki Światowych Dni Młodzieży - Krzyż oraz Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Część uroczystości z tym związanych odbędzie się w naszej parafii. Szczegółowy plan podamy w następnym tygodniu.
  1. Zapraszamy na spotkania świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek od godz. 16:00.
  1. Po raz kolejny ponawiamy prośbę o pomoc w zbiórce ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi zbiera ofiary na budowę w parafii Siennica Nadolna. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
  1. W środę, 6 października odpust w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej na Czubach.
  1. Centrum Jana Pawła II w Lublinie jest współorganizatorem realizacji projektu Lubelski Szlak Jana Pawła II. Projekt ten został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2016 r. Jego celem jest utworzenie miejsc pamięci poświęconych Karolowi Wojtyle, jako profesorowi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz jako papieżowi Janowi Pawłowi II odwiedzającemu Lublin w 1987 roku. Po Mszy świętej przed kościołem można swoim podpisem poprzeć tę inicjatywę.
  1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy Św.
  1. W ostatnim tygodniu zmarli:

- śp. Jan Kulawiuk z ul. Głębokiej 8, lat 76. Pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku.

- śp. Kazimiera Kudelska z ul. Zana 58, lat 79. Pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w 30-ty dzień po śmierci 1 listopada o godz.12:45.

- śp. Jerzy Wiśniewski z ul. Pozytywistów 3, lat 71. Pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w 30-ty dzień po śmierci 27 października o godz. 7:00

- śp. Celina Chomiak z ul. Głębokiej 26, lat 95. Pogrzeb odbędzie się w środę , 7 października o godz. 12:00 na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
--> Informacje z poprzedniego tygodnia