header
Strona główna divider Informacje divider Msze św.i nabożeństwa
small_arrowNawigacja
· Strona główna
· Informacje
· Msze św.i nabożeństwa
· Kancelaria
· Sakramenty
· Galeria zdjęć
· Duszpasterze

· Wspólnoty i grupy
· Rada Duszpasterska
· Duszpasterstwo Akademickie
· Współpracownicy
· Kontakt
· Konto bankowe
 Informacje

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

26 października 2014 r. 1. W sobotę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień radości Kościoła, w którym oddajemy cześć wszystkim, którzy już osiągnęli chwałę zbawionych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, i 19:00. Nie będzie Mszy o godz. 12:45 i 17:30.
 1. W następną niedzielę, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych , dzień modlitw za tych, którzy czekają jeszcze na pełnię świętości, dokonując oczyszczenia i wydoskonalenia swej miłości w czyśćcu. Msze w tym dniu tak jak w każda niedzielę.
 1. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny możemy uzyskać i ofiarować za zmarłych łaskę odpustu zupełnego. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie w kościele lub kaplicy Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 1. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe a od 1 listopada na wypominki. Odprawiać je będziemy w uroczystość Wszystkich Świętych i wszystkie niedziele listopada o godz. 18:30, w dni zwykłe o godz. 17:30. Kartki prosimy przynosić do zakrystii.
 1. W najbliższy czwartek, 30 października z racji jubileuszu 70-lecia Szkoły Muzycznej Ksiądz Arcybiskup Metropolita odprawi w naszym kościele o godz. 10:00 Mszę Świętą Mszę w intencji społeczności Szkoły oraz jej absolwentów.
 1. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11:00.
 1. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL.
 1. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Aktualnie przygotowujemy się do wylania stropu chóru oraz nad zakrystią i pozostałymi pomieszczeniami pomocniczymi mieszczącymi się na poziomie nawy głównej. Serdecznie dziękujemy zarówno za ofiary składane podczas zbiórki jesiennej jak i te przekazywane bezpośrednio. Prosimy też o zakończenie zbiórki w tych blokach, w których jeszcze się ona nie odbyła. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na naszą budowę w parafii Bychawa. Ogarnijmy modlitwa wspierających nas w trudzie wznoszenia naszej świątyni.
 1. Po zakończeniu Mszy zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL
 1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy Św.
 1. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

- śp. Henryka Wójcik, z ul. Nowomiejskiej 1, lat 79. Pogrzeb odbył na cmentarzu na Majdanku.

Polećmy ja i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
--> Informacje z poprzedniego tygodnia