header
Strona główna divider Informacje divider Msze św.i nabożeństwa
small_arrowNawigacja
· Strona główna
· Informacje
· Msze św.i nabożeństwa
· Kancelaria
· Sakramenty
· Galeria zdjęć
· Duszpasterze

· Wspólnoty i grupy
· Rada Duszpasterska
· Duszpasterstwo Akademickie
· Współpracownicy
· Kontakt
· Konto bankowe
 Informacje

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

21 września 2014 r. 1. W najbliższy wtorek w ramach peregrynacji po kościołach lubelskich, przybędzie do naszej parafii cudowny Obraz Matki Bożej Różańcowej (zwanej dotychczas Latyczowską). Powitanie obrazu przewidziane jest na godzinę 17:30. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Eucharystia. Po niej rozpocznie się czuwanie do godziny 22:00, w trakcie, którego zostanie odmówiona Litania Loretańska i Różaniec. O 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski. Bedzie też czas na modlitwę w ciszy. W środę kościół będzie otwarty od godz. 6:00. O godz. 6:30 Godzinki. O 7:00 Masza święta, o 8:15 pierwsza część Różańca, o 9:00 kolejna Eucharystia. O 10:30 Msza Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7. O 12:00 Anioł Pański, o 12:15 druga cześć Różańca a o 13:30 trzecia część. O 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 15:30 ostatnia cześć Różańca. O 16:30 uroczyste, śpiewane nieszpory a po nich pożegnanie Obrazu. W międzyczasie prosimy o czuwanie grupy duszpasterskie: Legion Maryi, Czcicieli Serca Pana Jezusa, Wspólnotę Neokatechumenalną, Domowy Kościół oraz Kółka Różańcowe. Szczegółowy plan w gablocie przed kościołem oraz TUTAJ (kliknij). Bardzo prosimy wszystkich parafian o jak najliczniejsze przybycie, dające nam okazję modlitwy przed tą wyjątkową Ikoną, która po kilu wiekach kultu, przez ostanie 70 lat przebywała w ukryciu, a teraz ponownie mamy możliwość oddawania czci Maryi w tym szczególnym znaku.
 1. Ostateczny termin zapisów kandydatów do bierzmowania upływa z końcem obecnego tygodnia. W następną niedzielę w gablocie przed kościołem zostanie wywieszona lista z podziałem na grupy i terminem spotkań.
 1. Przypominamy, że parafia organizuje Pielgrzymkę szlakiem sanktuariów Zamojszczyzny, połączoną ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc Roztocza. Wyjazd w sobotę, 4 października. Koszt 60 zł. W programie sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy, Zwierzyniec, sanktuarium św. Stanisława w Górecku Kościelnym, sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie, Susiec i Zamość. Zapisy i informacje w kancelarii.
 1. W najbliższą sobotę istnieje możliwość wspólnego wyjścia do kina na projekcję, wyjątkowo wartościowego filmu „Ziemia Maryi. W ramach zorganizowanej grupy cena biletu zostanie znacząco obniżona i wynosić będzie 10 zł. Spotkanie dla chętnych o godz. 10:00 przed naszym kościołem lub bezpośrednio pod kinem Bajka na ul. Radziszewskiego o godz. 10:30.
 1. W ramach organizowanej cyklicznie akcji Iskra Miłosierdzia - Koronka na ulicach miast , zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 do modlitwy przy skrzyżowaniu ulic Głębokiej i Muzycznej.
 1. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16:00.
 1. Ponownie prosimy o pomoc w zbiórce ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty.
 1. Po Mszy zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
 1. W lubelskim ratuszu trwają prace nad budżetem miasta na 2015 r. Radny z naszej dzielnicy, pan Piotr Kuty zaprasza do konsultacji i przedstawiania propozycji zadań, które można składać drogą pocztową lub elektroniczną na specjalnych formularzach dostępnych w kancelarii. Przy tej okazji można zgłaszać bieżące problemy dzielnicy. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy Św.
 1. W ostatnim tygodniu zmarli:

- śp. Irena Sokołowska z ul. Nadbystrzyckiej 21b, lat 80. Pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku.

- śp. Piotr Bublewicz z ul. Brzeskiej 5, lat 86. Pogrzeb odbędzie siew środę, 24 września o godz. 12:00 na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
--> Informacje z poprzedniego tygodnia