VII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła

19 lutego 2017 r.

 

  1. Od kilkunastu lat Zgromadzenie Kapucynów Tercjarzy zgodnie z własnym charyzmatem prowadzi na terenie naszej Parafii Domostwo Amigoniańskie – specjalistyczną placówkę wsparcia dla młodzieży tzw. trudnej w wieku gimnazjalnym oraz ich rodzin. Od 2011 roku Domostwo jest prowadzone przez zakonną Fundację Amigo-Polska, która realizuje cele Kapucynów Tercjarzy. Fundacja jest też organizacją pożytku publicznego. Ojciec Jürgen prosi dziś o wsparcie pracy na rzecz młodzieży zagrożonej, przez przekazanie Fundacji Amigo-Polska 1% podatku dochodowego w rozliczeniu PIT. W związku z tym przed kościołem rozprowadzone są informatory dotyczące szczegółów.
  2. Rozliczanie PIT-ów dla osób pragnących przekazać 1 % podatku na organizacje pożytku publicznego w czwartki, w godzinach od 14:00 do 15:30 w sali na zapleczu kościoła.
  3. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19:30.
  4. Starszych zapraszamy na spotkanie świetlicy w czwartek o godz. 16:00.
  5. Za tydzień, w poniedziałek 27 lutego rozpocznie się w naszej parafii kurs dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają wstąpić w związek małżeński. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 19:00 w sali na zapleczu kaplicy.
  6. Przed kościołem harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii, organizują dziś kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu na obóz wakacyjny.
  7. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy Św.
  8. W ostatnim tygodniu zmarła:

śp. Genowefa Dawidzka, z ul. Nadbystrzyckiej 89, lat 83, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 marca o godz. 7:30.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…