V Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

2 kwietnia 2017r

 

 1. Rozpoczęte dzisiaj, Rekolekcje Wielkopostne, będą trwały do najbliższej środy. Od jutra Msze z naukami dla dorosłych o godz. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Na godz. 19:30 zapraszamy młodzież studencką i pracującą. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i nieodkładanie spowiedzi na późniejszy czas.
 2. W najbliższy piątek, będący jednocześnie Pierwszym Piątkiem Miesiąca, wzorem lat ubiegłych zapraszamy na uroczystą Drogę Krzyżową po miasteczku akademickim PL i ulicach parafii. Początek o godz. 18:45. Prosimy zabrać świece. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16:30. Spowiedź od godziny 17:00. Prosimy jednak o skorzystanie ze spowiedzi przede wszystkim w dni rekolekcyjne.
 3. Gorzkie Żale we wtorek i czwartek o 17:30 oraz w niedzielę o 18:30.
 4. Następna Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową to jednocześnie kolejny Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w tym roku pod hasłem Uczyńmy z Panem wielkie rzeczy”.  Centralne uroczystości w naszej archidiecezji rozpoczną o godz. 13:30  w Kościele Akademickim KUL, gdzie odbędzie się  spotkanie z przedstawicielem prześladowanych chrześcijan z Syrii. O godz.  14:30  Procesja z palmami do Archikatedry. Następnie o godz. 15:30 w archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity. Zachęcamy młodzież z parafii i studentów do udziału w obchodach. Szczegółowe informacje dotyczące Święta Młodych na plakacie przed kościołem.
 5. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy piątek,  7 kwietnia.
 6. Przypominamy, że można składać dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 7. Przed kościołem kiermasz wielkanocny. Można zaopatrzyć się w palmy, kartki i ozdoby świąteczne.  Można też nabyć Chleb Dobroci Caritas.  Chleb będzie dostępny również za tydzień.
 8. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Przy naszym kościele odbywa sie kolejna zbiórka makulatury. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na cele charytatywne.
 10. Spotkanie świetlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16:00.
 11. Od kilku lat w naszej archidiecezji trwają rekolekcje ewangelizacyjne „Źródło” odbywające się kolejno we wszystkich parafiach. Wspomniane rekolekcje w naszej parafii będą miały miejsce na przełomie listopada i grudnia b.r. Wydarzenie to związane jest każdorazowo z udzieleniem sakramentu bierzmowania. W związku z tym, bierzmowanie dla aktualnych uczniów drugiej klasy gimnazjum będzie wcześniej niż zazwyczaj, a mianowicie 9 grudnia. Prosimy zatem by kandydaci zgłosili się do kancelarii parafialnej do końca kwietnia celem dokonania zapisu. Przygotowanie do przyjęcia bierzmowania dla tej grupy rozpocznie się jeszcze przed wakacjami.
 12. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 13. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Andrzej Płaszczewski, z ul. Chmielewskiego 16, lat 69, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 27 kwietnia o godz. 7:30.

śp. Longin Więckowski, z ul. Zachodniej 4, lat 80, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 23 kwietnia o godz. 8:30.

śp. Marianna Jefimiuk, z ul. Glinianej 27, lat 83, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia o godz. 11:00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 18 maja o godz. 7:00.

śp. Anna Hołowińska, z ul. Brzeskiej 5, lat 97, pogrzeb odbędzie się w środę, 5 kwietnia o godz. 15:00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 27 kwietnia o godz. 7:30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….