V Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

2 kwietnia 2017r

 

 1. Rozpocz─Öte dzisiaj, Rekolekcje Wielkopostne, b─Öd─ů trwa┼éy do najbli┼╝szej ┼Ťrody. Od jutra Msze z naukami dla doros┼éych o godz. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Na godz. 19:30 zapraszamy m┼éodzie┼╝ studenck─ů i pracuj─ůc─ů. Zach─Öcamy do korzystania z sakramentu pokuty i nieodk┼éadanie spowiedzi na p├│┼║niejszy czas.
 2. W najbli┼╝szy pi─ůtek, b─Öd─ůcy jednocze┼Ťnie Pierwszym Pi─ůtkiem Miesi─ůca, wzorem lat ubieg┼éych zapraszamy na uroczyst─ů Drog─Ö Krzy┼╝ow─ů po miasteczku akademickim PL i ulicach parafii. Pocz─ůtek o godz. 18:45. Prosimy zabra─ç ┼Ťwiece. W zwi─ůzku z tym nie b─Ödzie Drogi Krzy┼╝owej o godz. 16:30. Spowied┼║ od godziny 17:00. Prosimy jednak o skorzystanie ze spowiedzi przede wszystkim w dni rekolekcyjne.
 3. Gorzkie ┼╗ale we wtorek i czwartek o 17:30 oraz w niedziel─Ö o 18:30.
 4. Nast─Öpna Niedziela M─Öki Pa┼äskiej, zwana Palmow─ů to jednocze┼Ťnie kolejny ┼Üwiatowy Dzie┼ä M┼éodzie┼╝y prze┼╝ywany w tym roku pod has┼éem ÔÇ×Uczy┼ämy z Panem wielkie rzeczyÔÇŁ. ┬áCentralne uroczysto┼Ťci w naszej archidiecezji rozpoczn─ů o godz. 13:30┬á w Ko┼Ťciele Akademickim KUL, gdzie odb─Ödzie si─Ö ┬áspotkanie z przedstawicielem prze┼Ťladowanych chrze┼Ťcijan z Syrii. O godz. ┬á14:30┬á Procesja z palmami do Archikatedry. Nast─Öpnie o godz. 15:30 w archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ksi─Ödza Arcybiskupa Metropolity. Zach─Öcamy m┼éodzie┼╝ z parafii i student├│w do udzia┼éu w obchodach. Szczeg├│┼éowe informacje dotycz─ůce ┼Üwi─Öta M┼éodych na plakacie przed ko┼Ťcio┼éem.
 5. Prosimy o zg┼éaszanie chorych, kt├│rych odwiedzimy z przed┼Ťwi─ůteczn─ů pos┼éug─ů sakramentaln─ů w najbli┼╝szy pi─ůtek, ┬á7 kwietnia.
 6. Przypominamy, ┼╝e mo┼╝na sk┼éada─ç dary w postaci trwa┼éej ┼╝ywno┼Ťci oraz ofiary, kt├│re pos┼éu┼╝─ů przygotowaniu paczek z pomoc─ů ┼Ťwi─ůteczn─ů dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 7. Przed ko┼Ťcio┼éem kiermasz wielkanocny. Mo┼╝na zaopatrzy─ç si─Ö w palmy, kartki i ozdoby ┼Ťwi─ůteczne. ┬áMo┼╝na te┼╝ naby─ç Chleb Dobroci Caritas.┬á Chleb b─Ödzie dost─Öpny r├│wnie┼╝ za tydzie┼ä.
 8. Przed ko┼Ťcio┼éem zbi├│rka ofiar do puszki na kwiaty do Grobu Pa┼äskiego.
 9. Przy naszym ko┼Ťciele odbywa sie kolejna zbi├│rka makulatury. Doch├│d ze sprzeda┼╝y przeznaczymy na cele charytatywne.
 10. Spotkanie ┼Ťwietlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16:00.
 11. Od kilku lat w naszej archidiecezji trwaj─ů rekolekcje ewangelizacyjne ÔÇ×┼╣r├│d┼éoÔÇŁ odbywaj─ůce si─Ö kolejno we wszystkich parafiach. Wspomniane rekolekcje w naszej parafii b─Öd─ů mia┼éy miejsce na prze┼éomie listopada i grudnia b.r. Wydarzenie to zwi─ůzane jest ka┼╝dorazowo z udzieleniem sakramentu bierzmowania. W zwi─ůzku z tym, bierzmowanie dla aktualnych uczni├│w drugiej klasy gimnazjum b─Ödzie wcze┼Ťniej ni┼╝ zazwyczaj, a mianowicie 9 grudnia. Prosimy zatem by kandydaci zg┼éosili si─Ö do kancelarii parafialnej do ko┼äca kwietnia celem dokonania zapisu. Przygotowanie do przyj─Öcia bierzmowania dla tej grupy rozpocznie si─Ö jeszcze przed wakacjami.
 12. Prasa katolicka – przed ko┼Ťcio┼éem po ka┼╝dej Mszy ┼Ťw.
 13. W ostatnim tygodniu zmarli:

┼Ťp. Andrzej P┼éaszczewski, z ul. Chmielewskiego 16, lat 69, pogrzeb odby┼é si─Ö na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesi─ůc po ┼Ťmierci b─Öd─ůca darem uczestnik├│w pogrzebu 27 kwietnia o godz. 7:30.

┼Ťp. Longin Wi─Öckowski, z ul. Zachodniej 4, lat 80, pogrzeb odby┼é si─Ö na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesi─ůc po ┼Ťmierci b─Öd─ůca darem uczestnik├│w pogrzebu 23 kwietnia o godz. 8:30.

┼Ťp. Marianna Jefimiuk, z ul. Glinianej 27, lat 83, pogrzeb odb─Ödzie si─Ö we wtorek, 4 kwietnia o godz. 11:00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesi─ůc po ┼Ťmierci przewidziana jako dar uczestnik├│w pogrzebu 18 maja o godz. 7:00.

┼Ťp. Anna Ho┼éowi┼äska, z ul. Brzeskiej 5, lat 97, pogrzeb odb─Ödzie si─Ö w ┼Ťrod─Ö, 5 kwietnia o godz. 15:00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesi─ůc po ┼Ťmierci przewidziana jako dar uczestnik├│w pogrzebu 27 kwietnia o godz. 7:30.

Pom├│dlmy si─Ö o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….