Poniedziałek Wielkanocny

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  Poniedziałek Wielkanocny

17 kwietnia 2017 r.

  1. Najbliższa, druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.  O godzinie 15:00 odprawimy, jak co roku, w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do tego dnia przygotowujemy się przed odmawianą codziennie 20 minut przed wieczorną Mszą Nowennę do Bożego Miłosierdzia
  2. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest jednocześnie świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna w Kościele „Tydzień Miłosierdzia” Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”.
  3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Serdecznie dziękujemy za pomoc materialną jak i modlitewną dla tego naszego wspólnego dzieła. Zgodnie zapowiedzią, na mocy decyzji Rady Duszpasterskiej z przed kilku lat, od  następnej niedzieli rozpocznie się zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie.
  5. W związku z odbywającymi się w całej archidiecezji i zaplanowanymi w naszej wspólnocie parafialnej na przełom listopada i grudnia rekolekcjami ewangelizacyjnymi „Źródło”, związanymi każdorazowo z udzieleniem sakramentu bierzmowania, przypominamy, że bierzmowanie dla aktualnych uczniów drugiej klasy gimnazjum będzie wcześniej niż zazwyczaj, a mianowicie 9 grudnia. Prosimy zatem by kandydaci zgłosili się do kancelarii parafialnej do końca kwietnia celem dokonania zapisu. Przygotowanie do przyjęcia bierzmowania dla tej grupy rozpocznie się jeszcze przed wakacjami.
  6. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  7. W ostatnim tygodniu zmarli:

–  śp. Andrzej Kozłowski, z ul. Brzeskiej 9, lat 67, pogrzeb odbył się  na cmentarzu na przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 maja o godz. 7:30.

–  śp. Danuta Dumało, z ul. Zachodniej 11, lat 86, pogrzeb odbył się  na cmentarzu na przy ul. Lipowej. Msza w 2-gi miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 29 maja o godz. 18:00.

 

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….