II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia

23 kwietnia 2017 r.

 

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego  dziś o godz. 15.00.
 2. W najbliższą sobotę, 29 kwietnia w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, 40-osobowa grupa młodzieży z naszej parafii  przyjmie z rąk ks. bp Józefa Wróbla sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji tych młodych, aby w tym szczególnym momencie otworzyli swoje serca na dar Ducha Świętego. Próby dla kandydatów we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św.
 3. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Aktualnie trwa obmurowywanie wież. Serdecznie dziękujemy za pomoc materialną jak i modlitewną dla tego naszego wspólnego dzieła. W ostatnim czasie Kuria Metropolitalna przydzieliła nam jak co roku listę parafii, w których ksiądz proboszcz głosić będzie słowo Boże i prosić o wparcie wiernych dla naszej budowy. Musimy jednak pamiętać, że główny ciężar budowy spoczywa na nas samych. Zgodnie zapowiedzią, na mocy decyzji Rady Duszpasterskiej sprzed czterech lat, od dzisiejszego dnia rozpocznie się zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy do kancelarii po odbiór stosownych upoważnień a wszystkich parafian o życzliwe przyjęcie kwestujących.
 4. Spotkanie poświąteczne świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
 1. Studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.
 1. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych: dla dziewczynek w środę o 16.00, dla chłopców w czwartek o 16.30.
 1. Zachęcamy do udziału w trzydniowej pielgrzymce do Częstochowy, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, Ludźmierza i Łagiewnik. Wyjazd połączony z udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Różańcowych na Jasną Górę, odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę, 2, 3 i 4 czerwca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 1. W ramach obchodów Ogólnopolskiej Niedzieli Biblijnej Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w dniu 29 kwietnia o godz. 9.00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (w auli 1031) w obecności Wielkiego Kanclerza KUL ks. abp Stanisława Budzika oraz społeczności KUL i mieszkańców Lublina zainaugurowany zostanie Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego celem jest ukazanie Pisma Świętego jako kodu kulturowego chrześcijańskiej Polski, Europy i świata. Przedmiotem tegorocznej lektury będzie List św. Pawła do Galatów. Organizatorzy serdeczne zapraszają wszystkich chętnych.
 1. Dziś z racji święta patronalnego Caritas po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”.
 1. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL.
 1. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha BM. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty. Imieniny naszego ks. Marka. Msza w jego intencji o godz. 18.00.
 1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św. Do tygodnika Gość Niedzielny dołączona płyta z filmem Zmartwychwstały. Dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej miesięcznik Mały Gość Niedzielny.
 1. W ostatnim tygodniu zmarli:

–   śp. Seweryn Cielepa, z ul. Brzeskiej 7, lat 73, pogrzeb odbył się  na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 maja o godz. 7.00.

–  śp. Stanisława Natoniewska, z ul. Glinianej 25, lat 91, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 12.00  na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 18 maja o godz. 7.30.

–   śp. Tomasz Michalak, z ul. Nadbystrzyckiej 9, lat 53, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 10.00  na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 26 maja o godz. 7.00.

 

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….