IV Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

7 maja 2017 r.

 

 1. W następną niedzielę, 14 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy dzień Pierwszej Komunii: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00 oraz dla dzieci ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 22 na Mszy o godz. 11.30. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci w piątek po wieczornej Mszy świętej. W czasie mszy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez rodziców i pozostałych członków rodziny. Wiernych nie związanych z uroczystościami komunijnymi prosimy o wybranie w najbliższą niedzielę innych Mszy Świętych, byśmy wszyscy w jak najdogodniejszych warunkach mogli uczestniczyć w Eucharystii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
 3. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką. Ze względu na rozpoczynające się Juwenalia odbędzie się ona w  tym tygodniu wyjątkowo nie w środę ale  we wtorek, o tej samej co zwykle godzinie czyli o 19.30. Przy tej okazji zostaliśmy poproszeni przez organizatorów Juwenaliów o przeproszenie mieszkańców za ewentualne niedogodności związane z tą imprezą.
 4. W poniedziałek, 8 maja uroczystość św. Stanisława BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
 5. Od jutra rozpoczyna się kolejna, ostania przed wakacjami, edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Spotkania w poniedziałki o godz. 19.00 w sali na zapleczu kaplicy.
 6. Spotkanie organizacyjne młodzieży klas II-ich Gimnazjum, która w najbliższym roku szkolnym, a dokładnie w grudniu przystąpi do sakramentu bierzmowania
 7. Przez cały miesiąc maj trwa zbiórka w ramach  Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”. Puszka na ofiary, z których będzie dofinansowany wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze grupa kilkunastu bloków i ulic z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie. W dniu dzisiejszym ksiądz proboszcz głosi słowo Boże i prosi o wparcie wiernych parafii Rozesłania Apostołów w Chełmie. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
 9. Przypominamy o planowanej trzydniowej pielgrzymce do Częstochowy, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, Ludźmierza i Łagiewnik. Wyjazd połączony z udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Różańcowych na Jasną Górę, odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę, 2, 3 i 4 czerwca. Zapisy w kancelarii. Ze względu na małą dotychczas liczbę chętnych prosimy o podjęcie  decyzji o uczestnictwie przez innych w ciągu trzech najbliższych dni byśmy wiedzieli czy wyjazd dojdzie w ogóle do skutku.
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 11. W ostatnim tygodniu zmarli:

–   śp. Mirosław Olesiński, z ul. Głębokiej 20, lat 59, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 9 maja o godz. 8.00 na cmentarzu na przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 1 czerwca o godz. 7.00.

–  śp. Agnieszka Mierosławska-Goleń, z ul. Nowomiejskiej 20, lat 40, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 9 maja o godz. 14.00 w parafii Rudno.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…