V Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna

14 maja 2017 r.

  1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dzień Pierwszej Komunii: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10:00, ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 22 . Dzieci do czwartku uczestniczyć będą w dodatkowej Mszy Św. o godz. 16:30, a  w piątek udadzą się z pielgrzymką do Archikatedry.
  2. W najbliższą niedzielę, 21 maja odbędzie się Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10:00, ze Szkoły Muzycznej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 22 ze Szkoły Podstawowej nr 22 we wtorek, 16 maja, dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w piątek, 19 maja. Spowiedź rozpoczniemy podczas mszy o godz. 18:00. Próby po zakończeniu Eucharystii.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17:30 a niedziele o 18:30.
  4. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę, o godz. 19:30.
  5. Spotkanie Członków Wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 7:30.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Pozostała jeszcze niewielka już grupa kilku bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  7. W związku z planowaną pielgrzymką do Częstochowy, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, Ludźmierza i Łagiewnik, połączoną z udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Różańcowych na Jasną Górę, która miałaby się odbyć 2, 3 i 4 czerwca, po raz ostatni ogłaszamy zapisy. Ich termin upływa jutro. Jeżeli nie zgłoszą się dodatkowi chętni, zmuszeni będziemy odwołać wyjazd. Prosimy zatem osoby, które już się zapisały o indywidualny kontakt w kancelarii od wtorku celem uzyskania informacji o ewentualnym wyjeździe lub odebrania zaliczki.
  8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza pary małżeńskie obchodzące w bieżącym roku jubileusz 50-lecia (a także 55-lecia i 60-lecia) na uroczystą Mszę Archikatedrze Lubelskiej 4 czerwca o godz. 11:30 oraz spotkanie z władzami Miasta w Trybunale Koronnym, połączone z wręczeniem okolicznościowych dyplomów i koncertem. Organizatorzy proszą o zgłoszenia udziału, najpóźniej do 20 maja, na specjalnych formularzach dostępnych w zakrystii.
  9. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  10. W ostatnim tygodniu zmarli:

–                 śp. Jadwiga Mitrut, z ul. Plażowej 10j 8, lat 69, pogrzeb odbył się w parafii Dys.

–                 śp. Halina Lasek, z ul. Glinianej 25, lat 86, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 6 czerwca o godz. 7:30.

–                 śp. Stanisław Cichosz, z ul. Wapiennej 28d, lat 62, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 7 czerwca o godz. 7:30.

–                 śp. Anna Borzęcka, z ul. Nadbystrzyckiej 23, lat 69, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 15 czerwca o godz. 7:00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek