VI Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 VI Niedziela Wielkanocna

21 maja 2017 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17.30, w niedziele o 18.30.
  2. Najbliższa  niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się do niej będziemy przez Nowennę do Ducha Świętego. Odprawiać ją będziemy od piątku podczas nabożeństw majowych w dni zwykłe o 17.30  i w niedziele 18.30.
  4. W najbliższą sobotę w lubelskiej archikatedrze zostaną wyświęceni nowi kapłani. Wśród nich będzie diakon Krzysztof, który posługiwał w naszej parafii przez ostatni rok w ramach praktyk duszpasterskich. Za dwa tygodnie  odprawi On w naszej świątyni Mszę Prymicyjną połączoną ze specjalnym błogosławieństwem. Ogarnijmy go i wszystkich przygotowujących się do święceń naszą modlitwą.
  5. Wszystkich studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.
  6. Samotnych i starszych zapraszamy na spotkanie świetlicy w czwartek o godz. 16.00.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze, kilka bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  1. W ostatnim tygodniu zmarli

–          śp. Barbara Pasieczna, z ul. Glinianej 2, lat 79, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 13 czerwca o godz. 7.30.

–          śp. Tadeusz Król, z ul. Brzeskiej 5, lat 86, pogrzeb odbędzie się w środę, 24 maja o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku.