Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

28 maja 2017 r.

 

 1. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywujemy się do niej przez Nowennę do Ducha Świętego odprawianą codziennie podczas nabożeństw majowych w dni zwykłe o 17.30  i w niedziele 18.30.  W sobotę, w wigilię Zielonych Świąt, zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na nabożeństwo Drogi Światła, będące wielkanocnym odpowiednikiem wielkopostnej Drogi Krzyżowej. W trakcie czternastu stacji rozważa się w nim kolejne, opisane w Ewangelii, spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.
 2. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca w naszej świątyni odprawi Mszę Prymicyjną ks. Krzysztof Wicha, wyświęcony na kapłana w dniu wczorajszym w lubelskiej archikatedrze. Ks. Krzysztof posługiwał w naszej parafii przez ostatni rok jako diakon w ramach praktyk duszpasterskich. Za tydzień pragnie wyrazić więź z naszą wspólnotą celebrując dla nas Eucharystię połączoną ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. W najbliższy czwartek, 1 czerwca przypada rocznica święceń kapłańskich ks. Tomasza. Z tej okazji, wraz z siedemnastoma kolegami ze swego rocznika oraz ich wychowawcami z seminarium, księża jubilaci sprawować będą w naszej świątyni o godz. 18.00 Mszę świętą dziękczynną. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystie wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci oraz młodzież szkolną i studencką, którą uczą i formują oraz grupy duszpasterskie.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, w tym dniu dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30.
 5. Za tydzień z racji I-szej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
 6. Studentów zapraszamy na cotygodniową  Mszę akademicką w środę, o godz. 19.30.
 7. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni zwykłe o godz. 17.30, w niedziele o 18.30. Od czwartku w tych samych godzinach nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. Za dwa tygodnie w niedzielę, 11 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Czas na rodzinę”. Spotkanie rozpocznie się programem słownomuzycznym na placu przed kościołem akademickim KUL o godz. 14.00. O godz. 16.00 wyruszy marsz do katedry, gdzie o 17.00 Arcybiskup Metropolita odprawi Msze św.
 9. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie, w której dach nad głową i dorobek życia straciło 33 rodziny. Kamienica uległa poważnym uszkodzeniom i jej część została już wyburzona.
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 11. W ostatnim tygodniu zmarli:

–     śp. Bolesław Chabora, z ul. Pozytywistów 4 lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Kalinowszczyźnie. Msza w miesiąc po śmierci, 19 czerwca o godz. 18.00.

–    śp. Andrzej Popiołek, z ul. Glinianej 2, lat 63, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 20 czerwca o godz. 7.30.

–    śp. Jerzy Komar, z ul. Słonecznej 4, lat 70, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 czerwca o godz. 7.30.

–     śp. Wiktoria Włosek, z ul. Brzeskiej 7, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 30 czerwca o godz. 7.30.

–      śp. Irena Walikowska, z ul. Glinianej 32, lat 99, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 29 maja o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 19 czerwca o godz. 7.00

–   śp. Edward Badziag, z ul. Nadbystrzyckiej 85, lat 61, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 29 maja o godz. 14.00 w kościele w Jawidzu

Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….