Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – X Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – X Niedziela Zwykła

11 czerwca 2017 r.

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze o godz. 7.00, 9.00 – po niej wyruszy procesja. Kolejna Msza po zakończeniu procesji oraz wieczorna Eucharystia o godz. 19.00. Trasa procesji będzie przebiegała tak jak w ubiegłym roku. Początek tradycyjnie ul. Zachodnią i Chmielewskiego a następnie ul. Glinianą, Sowińskiego, Nowomiejską do ul. Nadbystrzyckiej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Znajdować się one będą w następujących miejscach: pierwszy na ul. Chmielewskiego przy Domu Samotnej Matki, drugi na ul. Sowińskiego, trzeci na ul. Nowomiejskiej na placu budowy nowego kościoła oraz czwarty przed kaplicą.  W miarę możliwości prosimy o poprzestawianie samochodów z ulic, którymi przechodziła będzie procesja. Zachęcamy też do udekorowania okien i balkonów na trasie procesji.
 2. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji w poniedziałek o godz. 19.00 przed kościołem.
 3. W Uroczystość Bożego Ciała taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. Po Mszach i procesji rozprowadzane będą cegiełki na budowę naszego nowego kościoła.
 4. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. W dniu dzisiejszym ksiądz proboszcz głosi słowo Boże i prosi o wparcie wiernych parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
 5. Wieczorem w dzień Bożego Ciała, zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, tym razem na Placu Zamkowym odbędzie się ewangelizacyjny Koncert Chwały pod hasłem „Światło”. Początek koncertu o godz. 19.00. Wśród wykonawców Natalia Kukulska, lubelska wspólnota Guadalupe, Gospel Rain i 100-osobowy Chóru dla Jezusa. Centralnym punktem spotkania będzie adoracja eucharystyczna. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna.
 6. W dniu dzisiejszym po raz kolejny wyruszy ulicami Lublina Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Czas na rodzinę”. Spotkanie rozpocznie się programem słownomuzycznym na placu przed kościołem akademickim KUL o godz. 14.00. O godz. 16.00 wyruszy marsz do katedry, gdzie o 17.00 Arcybiskup Metropolita odprawi Mszę św.
 7. Spotkanie Członków Wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
 8. W tym tygodniu z racji przygotowań do Bożego Ciała nie będzie środowej Mszy akademickiej.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele i Boże Ciało o 18.30.
 10. Za tydzień taca przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 11. Dyrekcja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informuje, że w związku z przebudową linii kolejowej do Warszawy, od najbliższej niedzieli 11 czerwca 2017 r. na linii kolejowej z Parczewa do Lublina zwiększy się ruch pociągów. Linia ta była użytkowana w ostatnim czasie w minimalnym stopniu, dlatego przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych i zakazie przekraczania torów w miejscach niedozwolonych.
 12. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.