XII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła

25 czerwca 2017 r.

 

  1. W ostatni czwartek, 22 czerwca Ksiądz Arcybiskup Metropolita wręczył kilkudziesięciu kapłanom nowe nominacje, dokonując zmian personalnych w parafiach i urzędach Archidiecezji. Pośród nich jest także nasza parafia. Ks. Tomasz Serwin uzyskał zgodę Arcybiskupa Metropolity na podjęcie pracy w charakterze kapelana wojskowego w Ordynariacie Polowym i został mianowany przez Biskupa Polowego wikariuszem katedry polowej w Warszawie. Ks. Łukasz Głaz został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu nauk biblijnych w KUL oraz mianowany zastępcą Koordynatora ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Lubelskiej. Pozostanie w naszej parafii w charakterze rezydenta i mamy nadzieje, że w na tyle, na ile pozwolą mu nowe obowiązki będzie pomagał w duszpasterstwie. W miejsce ks. Tomasz i Ks. Łukasza zostali mianowani nowi wikariusze: ks. Bogusław Marzęda, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Krzyża w Lublinie oraz ks. Kordian Broniarczyk dotychczasowy wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim. Serdecznie dziękujemy Ks. Tomaszowi i ks. Łukaszowi za ich pracę, świadectwo wiary oraz wkład w duchowy rozwój naszej wspólnoty. Prosimy o modlitwę, zarówno w intencji ks. Tomasza i ks. Łukasza, by potrafili z zaangażowaniem podjąć nowe obowiązki.
  2. Przypominamy, że od następnej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie niedzielnych Mszy o godz. 12.45 i 17.30.
  3. W czwartek, 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Msze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.
  4. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza w intencjach różańcowych.
  5. W tym tygodniu przypadaj pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy adoracja eucharystyczna przygotowana przez Legion Maryi.
  6. W archikatedrze  w czwartek rozpoczyna się Tydzień Maryjny,  poprzedzający uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej z Lubelskiej Archikatedry. W gablocie plakat z programem Tygodnia Maryjnego i uroczystości odpustowych.
  7. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę codziennie w kancelarii.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  9. W ostatnim tygodniu zmarła:

–            śp. Teodozja Pikało, z ul. Zana 54, lat 88, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 27 czerwca, o godz. 13.00  na cmentarzu Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 27 lipca o godz. 7.00.

Polećmy jej i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek