XIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 XIII Niedziela Zwykła

2 lipca 2017 r.

  1. W poniedziałek, 3 lipca uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej z Lubelskiej Archikatedry. W gablocie plakat z programem Tygodnia Maryjnego i uroczystości odpustowych.  (komunikat księdza Arcybiskupa Metropolity)
  2. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę codziennie w kancelarii.
  3. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie niedzielnych Mszy o godz. 12.45 i 17.30.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

– w czwartek adoracja z modlitwa o powołania o godz.. 17.30 i Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.

– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00.  Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.

 1. Na prośbę Policji przekazujemy następującą wiadomość: „W ostatnim czasie znów nasiliły się działania oszustów, którzy wykorzystując metodę „na policjanta”, telefoniczne wyłudzają pieniądze podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy. W takich sytuacjach przerwijmy rozmowę i zadzwońmy na Policję na numer telefonu 997. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, apelujemy o zachowanie codziennej czujności i rozwagi. Nigdy nie wpuszczajmy obcych osób do swoich mieszkań, gdyż może to być złodziej. Utrzymujmy dobre kontakty z sąsiadami i rodziną, którzy zwrócą uwagę na niepokojące sygnały, czy też zaopiekują się mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Pamiętajmy, o każdym niepokojącym sygnale i zachowaniu osób mogących popełnić przestępstwo należy niezwłocznie powiadamiać Policję na numer telefonu 997 lub 112.
 2. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 3. W ostatnim tygodniu zmarli:

–           śp. Teresa Wysocka, z ul. Jaworowskiego 18, lat 88, pogrzeb odbył w parafii Dąbrowica.

–       śp. Stanisław Kmieć, z ul. Pozytywistów 10, lat 70, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w  miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu  4 sierpnia o godz. 7.00.

–        śp. Irena Romer, z ul. Glinianej 23, lat 99, pogrzeb odbędzie się w piątek, 7 lipca o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w drugi miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu  29 sierpnia o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek