XIV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła

9 lipca 2017 r.

 

  1. Zachęcamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę. Można to uczynić codziennie w kancelarii.  Istnieje tez możliwość wsparcia materialnego pielgrzymów i uczestniczenia w duchowych owocach tych „rekolekcji w drodze”. W ramach funduszu solidarnościowego osoby, które z różnych względów same nie mogą pielgrzymować, składając ofiarę pomagają sfinansować uczestnictwo komuś, kogo nie stać na zapłacenie wpisowego. Przy tej okazji podaje się intencje, które staną się częścią modlitwy zmierzających pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę.
  2. Przypominamy, że również w okresie wakacji odbywa się codzienna adoracja eucharystyczna w godzinach 17.15-18.00, w dniach od poniedziałku do piątku. Prosimy wyznaczone grupy o odmawianie różańca w przewidziane dla nich dni.
  3. Trwają prace przy budowie naszego kościoła. Trwa obmurowywanie wież oraz prace ciesielskie przy ich zwieńczeniach, które po okuciu blachą zostaną za pomocą dźwigu  umieszczone na szczytach. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Zakończyliśmy też wiosenną zbiórkę ofiar na budowę kościoła. Szczegółowe podsumowanie wywieszone jest w gablocie przed kościołem. Uwzględnione są w nim kwoty ofiar zebranych w poszczególnych blokach i na ulicach, przyniesionych do kancelarii indywidualnie oraz przelewów bankowych z kwietnia, maja i czerwca. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie tym, który podjęli trud prowadzenia kwesty. Ofiary gotówkowe dały kwotę 104.070 zł. i 3 euro, na konto w okresie trwania zbiórki wpłynęło 21.456 zł. Dziękujemy też tym wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazują ofiary poza regularnymi zbiórkami,  zarówno w formie gotówkowej jak i przelewów bankowych. Dziękujemy również darczyńcom z innych parafii, w których przeprowadzane są kwesty.
  4. W sobotę, 15. lipca spotkanie członków wspierających Legionu Maryi, po Mszy o 7.30.
  5. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  6. W ostatnim tygodniu zmarli:

–  śp. Sławomir Antoszek z ul. Głębokiej 8, lat 56. Pogrzeb odbył  się na cmentarzu na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 3. sierpnia  o godz. 18.00.

–  śp. Marian Witkowski z ul. Nowomiejskiej 1, lat 86. Pogrzeb odbędzie  się w poniedziałek, 10. lipca o godz. 11.00. na cmentarzu na Majdanku. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  6. września o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek