XV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela Zwykła

16  lipca 2017 r.

  1. Zachęcamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę. Można to uczynić codziennie w kancelarii.  Istnieje tez możliwość wsparcia materialnego pielgrzymów i uczestniczenia w duchowych owocach tych „rekolekcji w drodze” w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.
  2. Z racji przypadającego w następny wtorek, wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców w najbliższą niedzielę, 23 lipca poświęcenie samochodów ze specjalnym błogosławieństwem dla kierowców po mszach o godz. godz. 11.30 i 19.00.
  3. Również w następną niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbiórka  ofiar do puszki na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska, dostarczającej pracującym na misjach samochody terenowe.
  4. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  5. W ostatnim tygodniu zmarli:

–    śp. Bronisław Świtka z ul. Głębokiej 26, lat 95, pogrzeb odbył  się na cmentarzy na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 17 sierpnia o godz. 7.30.

–    śp. Regina Góźdź z ul. Wapiennej 26m, lat 83, pogrzeb odbył  się na cmentarzy na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 17 sierpnia o godz. 7.00.

–    śp. Maciej Bancerz z ul. Żniwnej 21, lat 28, pogrzeb odbędzie  się w poniedziałek, 17 lipca o godz. 8.00 na cmentarzy przy ul. Lipowej. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 19 sierpnia o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek