XVII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

30 lipca 2017 r.

  1. W najbliższą niedzielę, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte tak jak w każda niedzielę wakacyjną, czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Mszę o godz. 19.00 odprawimy w intencjach zbiorowych – można je  zgłaszać w zakrystii. Główna Suma odpustowa w intencji parafii oraz procesja Eucharystyczna o godz. 11.30. Przewodniczyć jej będzie i w ciągu całego dnia głosić słowo Boże ks. dr Andrzej Oleszko, dyrektor Domu Księzy Emerytów.
  1.  Z racji święta patronalnego parafii i kościoła można będzie uzyskać w naszej świątyni odpust zupełny. Warunkiem skorzystania z tego daru jest m.in. stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych.
  1. W dzień odpustu po wszystkich Mszach Świętych będą rozprowadzane cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja z modlitwą o powołania o godz. 17.30. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00.  Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.  W sobotę adoracja eucharystyczna przygotowana przez Legion Maryi po wieczornej Mszy Św.
  1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z naszej archidiecezji wyruszy w czwartek, 3 sierpnia po Mszy św. o go.8.30 z Placu Katedralnego. Zachęcamy do towarzyszenia pielgrzymom podczas pierwszych kilometrów wędrówki.
  1. Prasa katolicka przed kościołem po każdej Mszy św.
  1. W ostatnim tygodniu zmarli:

–       śp. Jadwiga Szubartowicz z ul. Pszennej, lat 111, pogrzeb odbył  się na cmentarzy przy ul. Lipowej. Msza będąca darem parafii zostanie odprawiona  6 sierpnia o godz. 19.00.

–        śp. Zofia Mazur z ul. Zana 60, lat 83, pogrzeb odbył  się na cmentarzy Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  24 sierpnia o godz. 7.30.

–      śp. Feliks Cichocki z ul. Rzeckiego 3, lat 95, pogrzeb odbył  się na cmentarzy Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  25 sierpnia o godz. 7.30.

–       śp. Maria Pic z ul. Pozytywistów 3, lat 82, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 31 lipca o godz. 8.00 na cmentarzy przy ul. Lipowej. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  23 sierpnia o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek