Święto Przemienienia Pańskiego – XVIII Niedziela Zwykła

Posted on
INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Święto Przemienienia Pańskiego – XVIII Niedziela Zwykła
6 sierpnia 2017 r.
1. W dzisiejsze Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej dla naszej wspólnoty będące uroczystością patronalną Msze Święte jeszcze o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Mszę o godz. 19.00 odprawimy w intencjach zbiorowych. Można je jeszcze zgłaszać w zakrystii. Główna Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Przewodniczyć jej będzie i w ciągu całego dnia głosi słowo Boże ks. dr Andrzej Oleszko, dyrektor Domu Księży Emerytów.
2. Przed kościołem można nabyć cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła.
3. W dniach 8 i 9 września 2017 roku w odbędzie się kolejna Ogólnopolska Pielgrzymka osób niewidomych i słabowidzących. Tym razem pielgrzymów gościć będzie nasza archidiecezja. Organizatorzy proszę o ugoszczenie ich przez poszczególne parafie Lublina. Chodzi o kolację, nocleg i śniadanie dla dwóch osób – osoby niewidomej i jej opiekuna. Prosimy o składanie deklaracji przez rodziny, które byłyby gotowe zapewnić gościom jednodniowy pobyt w swoich domach.
4. W ostatnim tygodniu zmarli:
śp. Bożenia Iracka z ul. Wapiennej 26, lat 50, pogrzeb odbył  się na cmentarzy Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  30 sierpnia o godz. 7.00.
śp. Wacława Gnyp z ul. Głębokiej 8, lat 89, pogrzeb odbył  się na cmentarzy Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  30 sierpnia o godz. 7.30.
śp. Ryszard Spaczyński z ul. Jaworowskiego 15, lat 83, pogrzeb odbył  się na cmentarzy Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  31 sierpnia o godz. 7.30
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek