XXI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2017 r.

  1. Od następnej niedzieli, 3 września powracamy do zwyczajnego porządku niedzielnych Mszy Świętych z Eucharystią o godz. 12.45, przewidzianą jako Msza z udziałem dzieci oraz o Mszą godz. 17.30.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.

–      Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. W tym dniu dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30 z udziałem dzieci. Po Mszy o 18.00 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

–       W sobotę adoracja eucharystyczna przygotowana przez Legion Maryi po wieczornej Mszy świętej.

  1. Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku w godz. od 17.15 do 18.00.
  1. Spotkanie Czcicieli Serca Pana Jezusa we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
  1. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza święta w intencjach różańcowych.
  1. W najbliższą sobotę i niedzielę uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. (komunikat ks. abp) Piesza  pielgrzymka do Wąwolnicy z naszej parafii wyruszy wraz z sąsiednią parafią w najbliższą sobotę, 2 września spod kościoła pw. św. Józefa przy ul. Filaretów po Mszy odprawionej o godz. 6.30. Jednym z przewodników duchowych będzie ks. Marek. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  1. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na przybory szkolne w ramach akcji Caritas „Tornister pełen Uśmiechów”. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce.
  1. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
  1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  1. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

–      śp. Anna Goluch z ul. Nadbystrzyckiej 18f, lat 80, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w 30-ty dzień po śmierci, będącą darem uczestników pogrzebu 20 września o godz. 7.0 0.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….