XXIV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2017 r.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się kolejna zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że zaplanowane zostały  cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy do kancelarii po odbiór stosownych upoważnień a wszystkich parafian o życzliwe przyjęcie kwestujących. Przy tej okazji będą roznoszone zaproszenia na misje ewangelizacyjne, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 30 listopada do 3 grudnia oraz na peregrynację relikwii Krzyża Świętego następującą bezpośrednio po misjach. Pragniemy aby te zaproszenia dotarły do każdego domu.
  1. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi zbiera ofiary na budowę w parafii św. Józefa w Lublinie. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
  1. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
  1. Za tydzień po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ewangelizacji w Środkach  Społecznego Przekazu.
  1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  1. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

–                          śp. Henryka Korbus z ul. Nadbystrzyckiej 91, lat 79, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w 30-ty dzień po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 10 października o godz. 18.00.

–                        śp. Sergiusz Domagalski z ul. Brzeskiej 5, lat 42, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w 30-ty dzień po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 8 października o godz. 10.00.

–                   śp. Tomasz Bujalski z ul. Zachodniej 4, lat 67, pogrzeb odbędzie się w środę, 20 września o godz. 12.00  na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w 30-ty dzień po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 12 października o godz. 7.30.

Pomódlmy się o jej  i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….