XXV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017 r.

  1. Od najbliższej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Przez cały miesiąc październik odprawiać je będziemy  w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o 18.30.
  1. W kontekście zbliżającego się października, szczególnego miesiąca modlitwy różańcowej, zapraszamy rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną, czwartą już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski.  Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową.
  1. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.
  1. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
  1. Po raz kolejny ponawiamy prośbę o pomoc w zbiórce ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty oraz rozniesienia zaproszeń na czekające nas misje oraz nawiedzenie Krzyża Świętego. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi słowo Boże i zbiera ofiary na budowę w parafii Konopnica. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
  1. W najbliższą niedzielę, 1 października z racji inauguracji nowego roku akademickiego zapraszamy społeczność Politechniki Lubelskiej na Mszę Świętą, która odprawimy w naszej świątyni o godz. 17.30.
  1. W najbliższy piątek, 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.  Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły.
  1. Za tydzień taca na potrzeby Seminarium Duchownego.
  1. Zgromadzenie Sióstr Urszulanek prowadzące od 10 lat przy ul. Narutowicza publiczną szkołę podstawową, w związku z reformą oświaty, stanęło przed koniecznością uruchomienia dodatkowych pracowni dla uczniów klas siódmych i ósmych. Koszty remontu zabytkowego klasztoru (ponad 1 mln zł) przewyższają możliwości rodziców i zgromadzenia. Warunkiem uzyskania pomocy ze strony Miasta Lublin jest poparcie projektu remontu w głosowaniu do miejskiego budżetu obywatelskiego na rok 2018. Społeczność szkolna prosi o zagłosowanie na projekt o numerze D-17. Głosować można do 10 października na stronie internetowej miasta lub w biurach obsługi mieszkańców. Oddać głos mogą całe rodziny: zarówno dorośli, jak i będące pod ich opieką dzieci.
  1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdem Mszy św.