XXVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła

1 października 2017 r.

 1. Następna niedziela, przypadająca 7 października, to także tzw. niedziela papieska obchodzona w tym roku przez Kościół w Polsce pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka, wyrazimy przez zbiórkę ofiar na ulicach i przed świątyniami na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je  w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.
 1. W związku z zaplanowaną na najbliższą sobotę, 7 października,  we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej, narodową modlitwą o pokój dla Polski i całego świata pod hasłem Różaniec do granic, informujemy, że godzinach od 14.00 do 16.00, czyli w czasie trwania tej modlitwy, kościół będzie otwarty dla wszystkich, którzy zechcą się w nią włączyć. 
 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkową rozpoczniemy  od godz. 16.00, o godz. 16.30 dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci i kandydatów do bierzmowania.
 1. W środę, 4 października odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej. Dziś z tej racji zostanie odprawiona o godz. 17.30 w naszej kaplicy Msza Święta w intencji środowiska Politechniki. Msza dla wszystkich uczelni miasta Lublina odbędzie się w niedzielę, 15 października  o godz. 8.30 w Archikatedrze Lubelskiej. Odprawi ją abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.
 1. Z racji inauguracji roku akademickiego, pierwsza, środowa msza dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL zostanie odprawiona w następnym tygodniu, 11 października.
 1. Zapraszamy na spotkania świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek od godz. 16.00.
 1. Po raz kolejny ponawiamy prośbę o pomoc w zbiórce ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty oraz rozniesienia zaproszeń na czekające nas misje oraz nawiedzenie Krzyża Świętego.
 1. W środę, 4 października odpust ku czci św. Franciszka w parafii Ojców Kapucynów na Poczekajce.
 1. W sobotę, 7 października odpust w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej na Czubach, połączony z nadaniem tamtejszej świątyni, w której znajduje się Obraz Matki Bożej Latyczowskiej, tytułu Sanktuarium. Główna Msza o godz. 11.00.
 1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 1. W  ostatnim tygodniu zmarł:

– śp. Zbigniew Rudko z ul. Wigilijnej 5, lat 62, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 2 października o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 27 października o godz. 18.00.

Polećmy jego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek