XXVII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

08 października 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela, to jak wiemy, tzw. niedziela papieska obchodzona przez Kościół w Polsce pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka wyrażamy przez zbiórkę ofiar przed świątynią na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.
 2. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30. Zapraszamy na nią zwłaszcza studentów pierwszego roku. Lektorów zachęcamy do służby przy ołtarzu, a chętnych do śpiewania w scholi prosimy o przybycie pół godziny wcześniej do zakrystii. Zachęcamy również do uczestnictwa w zaplanowanej na następną sobotę, 21 października Akademickiej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy. Wyjazd autokarem do Kazimierza Dolnego a stamtąd przejście pieszo do Wąwolnicy (ok. 15 km). Zapisy w zakrystii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.
 4. Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy wszystkich pedagogów pracujących i mieszkających na terenie naszej parafii na Mszę św. w intencji nauczycieli, w najbliższą niedzielę, 15 października o godz. 17.30. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.
 5. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych. W tym tygodniu wspólne dla dziewczynek i chłopców, w czwartek o godz. 17.00.
 6. Zapraszamy na spotkania świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek od godz. 16.00.
 7. Ponownie prosimy o pomoc w dokończeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty.
 8. Msza św. w intencji pomordowanych Polaków na Wołyniu i Kresach południowo wschodnich sprawowana będzie 14 października 2017 roku  o godz. 12.00  w kościele garnizonowym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie al. Racławickie 20.
 9. 15 października br. już po raz dziewiąty odbędą się obchody Dnia Dziecka Utraconego. Tego dnia w Kościele pw. Św. Ducha, przy ul. Krakowskie Przedmieście 1, o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko. W czasie Eucharystii rodzice będą mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu, a po Mszy św. uczestniczyć w spotkaniu.
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 11. W  ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Leokadia Staszewska z ul. Glinianej 25, lat 84, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 5 listopada o godz. 7.00.

śp. Elżbieta Saczek z ul. Zachodniej 2, lat 65, pogrzeb odbędzie się w środę, 11 października o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 2 listopada o godz.  9.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek