XXVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2017 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 2. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.
 3. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30.  Zachęcamy również do uczestnictwa w zaplanowanej na najbliższą sobotę, 21 października Akademickiej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy. Wyjazd autokarem do Kazimierza Dolnego a stamtąd przejście pieszo do Wąwolnicy (ok. 15 km). Koszt  20 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. W czwartek kolejne spotkanie w ramach świetlicy dla starszych i samotnych.
 5. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w poniedziałek i czwartek o godz. 16.30.
 6. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
 7. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty zarazem dzień imienin ks. Łukasza. Msza w jego intencji o godz. 18.00. Msza św. w intencji ks. Kordiana z okazji jego imienin w najbliższą niedzielę o godz.
 8. Pozostała jeszcze kilka bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty na trwającą budowę nowej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie.
 9. Zapraszamy na kolejne, wspólne wyjście do kina. Tym razem na projekcję nowego filmu poświęconego postaci św. Maksymiliana Kolbe Dwie korony. Zbiórka dla chętnych w najbliższą sobotę przed kościołem o godz. 9.15 lub pod kinem Bajka o 9.30. Cena biletu zbiorowego 12 zł.
 10. Zapraszamy, zwłaszcza młodzież, na spotkania Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Odbywają się one w poniedziałki po wieczornej Mszy św. Bliższych informacji o tej grupie charyzmatycznej udziela jej duszpasterz ks. Łukasz. Dziękujemy też wspólnocie za posprzątanie sal na zapleczu kaplicy.
 11. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników lecznictwa oraz farmaceutów na Mszę św. z okazji święta św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, którą odprawi w najbliższą środę, 18 października o godz. 19.00 w Archikatedrze Lubelskiej ks. abp Stanisław Budzik.
 12. Poświecenie palcu pod budowę nowego kościoła w naszym dekanacie Lublin Zachód odbędzie w najbliższą sobotę, 21 października. Mszę na placu budowy przy ul. Berylowej o godz. 17.00 odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita.
 13. Za tydzień tzw. niedziela misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. A po Mszach Ojcowie Oblaci rozprowadzać będą wzorem poprzednich lat kalendarze misyjne.
 14. Rada naszej Dzielnicy Rury czeka na mieszkańców, zgłaszających problemy związane z najbliższym otoczeniem, podczas dyżurów i posiedzeń, których terminarz wywieszony jest w gablocie. Przed kościołem jedna z Radnych z terenu naszej parafii, zbiera podpisy pod projektem uchwały zwiększającej dotację finansową pozostającą do rozdysponowania przez Radę na cele drobnych remontów i usprawnień na naszych osiedlach. Radni pracują społecznie. Zachęcamy do poparcia projektu.
 15. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.

 

 1. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
  • śp. Wanda Pieczykolan, z ul. Zachodniej 2, lat 85, pogrzeb odbył  w parafii Skierbieszów.
  • śp. Genowefa Śliwińska, z ul. Brzeskiej 6, lat 80, pogrzeb odbędzie się  we wtorek, 17 października o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 16 listopada o godz.18.00.

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek