XXIX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

22  października 2017 r.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
  2. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.
  3. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30.
  4. W czwartek kolejne spotkanie w ramach świetlicy dla starszych i samotnych.
  5. W najbliższy piątek, 27 października po wieczornej Mszy św godz.  18:00, odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Domowy Kościół. Zapraszamy na nią w sposób szczególny rodziny zaangażowane w kręgi Domowego Kościoła oraz wszystkich chętnych.
  6. Prosimy o zakończenie jesiennej zbiórki ofiar na budowę kościoła. Za tydzień chcemy podać jej wyniki. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi zbiera ofiary na budowę w parafii Poniatowa. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
  7. Na cmentarzach Lublina będzie prowadzona tradycyjna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków znajdujących się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Kwesta jest planowana na 28 i 29 października oraz 1 i 2 listopada br.
  8. Przed kościołem można nabywać kalendarze misyjne.
  9. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  10. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

–      śp. Monika Opadczyk ul. Nadbystrzyckiej 6, lat 41, pogrzeb odbył się  na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 16 listopada o godz. 18.00.

–          śp. Władysław Kwiatkowski, z ul. Muzycznej 7, lat 87, pogrzeb odbędzie się  w poniedziałek, 23 października o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 listopada o godz. 18.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek