XXXI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła

05 listopada 2017 r.

 1. W sobotę, 11 listopada przypada nasze narodowe święto – Dzień Niepodległości. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na Mszę za Ojczyznę o godz. 9.00. Zachęcamy również do dekorowania naszych domów flagami narodowymi w tak ważny dla naszej tożsamości narodowej dzień.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 w niedziele o 18.30. Nadal można przynosić kartki z imionami zmarłych, za których modlimy się do końca listopada.
 3. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
 4. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.
 5. Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie podstawiony w piątek popołudniu a zabrany w poniedziałek rano.
 6. Za tydzień całej archidiecezji odbywać się będzie zbiórka ofiar na tacę z przeznaczeniem na budownictwo sakralne. W naszej parafii zostaną one przeznaczone na budowę naszego kościoła.
 7. Zakończyliśmy jesienną zbiórkę ofiar na budowę kościoła. Szczegółowe podsumowanie wywieszone jest w gablocie przed kościołem. Uwzględnione są w nim kwoty ofiar zebranych w poszczególnych blokach i na ulicach, przyniesionych do kancelarii indywidualnie oraz przelewów bankowych z września i października. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie tym, który podjęli trud prowadzenia kwesty. Ofiary gotówkowe dały kwotę 100.566 zł i 20 funtów brytyjskich, na konto w okresie trwania zbiórki wpłynęło 19.344 zł.
 8. Informujemy, że opłatki wigilijne w naszym kościele zostaną poświęcone za trzy tygodnie tj. w Uroczystość Chrystusa Króla i dopiero wtedy będą one roznoszone po domach. Przypominamy o tym, bo na terenie Lublina w tym czasie pojawiają się handlarze – oszuści. Ofiary zbierane przy okazji roznoszenia opłatków będą przeznaczone na budowę naszej nowej świątyni.
 9. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji organizowanej przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz chrześcijan w krajach, gdzie są prześladowani.
 10. Po zakończeniu Mszy przed kościołem zbierane będą podpisy pod projektem ustawy „Zatrzymać aborcję”, który ma na celu zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Aby złożyć podpis potrzebny jest numer PESEL.
 11. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 12. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

–             śp. Michał Kot, z ul. Nowomiejskiej 24, lat 41, pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy ul. Lipowej, w poniedziałek, 6 listopada o godz. 15.00. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 18listopada o godz. 7.30.

–              śp. Dariusz Pietrzak, z ul. Jaworowskiego 7, lat 40, pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy ul. Unickiej, w środę, 8 listopada o godz. 9.00. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 16 listopada o godz. 7.30 oraz w drugi miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 15 grudnia o godz. 18.00.

–              śp. Lucyna Przeniosło, z ul. Głębokiej 24, lat 62, pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy ul. Lipowej, w środę, 8 listopada o godz. 12.00. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 30 listopada o godz. 16.00.

Polećmy ich  i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek