XXXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada 2017 r.

 

  1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 7.00 poświęcimy opłatki wigilijne i dopiero wtedy będą one roznoszone po domach. Będziemy o to, wzorem roku ubiegłego, prosić przedstawicieli grup duszpasterskich oraz mieszkańców poszczególnych bloków, zaopatrzonych w zaświadczenia z parafii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe. Odprawiamy je w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30.
  3. Zapraszamy na spotkanie świetlicy samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
  4. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30. Informujemy również, że po następnej niedzieli odbędzie się w domach studenckich wizyta duszpasterzy akademickich PL.
  5. Z racji przypadającego w najbliższych dniach wspomnienia liturgicznego błogosławionych Luigiego i Marii Quattrocchi, beatyfikowanych wspólnie jako małżeństwo przez św. Jana Pawła II, dziś bezpośrednio po błogosławieństwie ogólnym będziemy udzielać osobistego błogosławieństwa parom małżeńskim.
  6. Zaproszenia na misje ewangelizacyjne, (zobacz film promujący to wydarzenie) które odbędą się w naszej parafii w dniach od 30 listopada do 3 grudnia oraz na peregrynację relikwii Krzyża dotarły naszych domów we wrześniu i październiku, dostarczone przez prowadzących kwestę na budowę kościoła. Gdyby ktoś takowego jednak jeszcze nie posiadał, można go zabrać ze stolika pod chórem. W zakrystii są też do odebrania plakaty do wywieszenia na słupach ogłoszeniowych i w większych blokach.
  7. W niedzielę 26 listopada 2017 roku odbędzie się 25-ta Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, zainicjowanej przez Radio Lublin. Zgodnie z wieloletnią tradycją, także i tę jubileuszową zbiórkę patronatem  duchowym objął Metropolita Lubelski, ks. Abp Stanisław Budzik. Wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a także odzież w bardzo dobrym stanie. Nie będą zbierane pieniądze.
  8. Przed kościołem harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii, prowadzą kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu na obóz wakacyjny.
  9. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  10. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

–   śp. Jerzy Marczak z ul. Żniwnej 11, lat 71, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 20 listopada o godz. 15.00 się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 13 grudnia o godz. 18.00.

–    śp. Urszula Paruch z ul. Jaworowskiego 11, lat 91, pogrzeb odbędzie we wtorek, 21 listopada o godz. 9.00 się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 14 grudnia o godz. 6.15.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek