Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2017 r.

 

 1. W czwartek rozpoczynają się w naszej parafii Misje Ewangelizacyjne w ramach ogólnodiecezjalnego projektu „Źródło”. Będą one też naszym przygotowaniem na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Poprowadzi je wraz z grupą świeckich nasz ks. Łukasz, który od kilku lat głosi je w innych parafiach archidiecezji. W czwartek i piątek Mszę święte i celebracje ewangelizacyjne o godz. 7.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00. W sobotę dzień spowiedzi. Msze o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Około godz. 20.00 przewidziane jest powitanie kopii Krzyża Trybunalskiego z relikwiami Krzyża Świętego oraz obrzęd przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Spowiadać będziemy już pół godziny przed rozpoczęciem każdego ze spotkań. Bardzo prosimy by korzystać z sakramentu pokuty w tym właśnie dniu, zważywszy nie będzie już później rekolekcji adwentowych i zostanie praktycznie trzy tygodnie do świąt. W ostatnim dniu misji msze tak jak w każdą niedzielę. Po ostatniej Eucharystii o godz. 19.00 nabożeństwo z prośba o dary Ducha Świętego. Krzyż pozostanie w naszej świątyni przez cały następny tydzień aż do 9 grudnia, gdy po Mszy z udziałem ks. biskupa przekażemy go do następnej parafii. Szczegółowy program misji i nawiedzenia Krzyża został dostarczony do naszych domów, można go też zabrać ze stolika pod chórem.
 2. Za tydzień również pierwsza niedziela Adwentu. Wejdziemy w okres wypełnionego skupieniem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie czas, który uświadamia nam potrzebę nieustannego czuwania w oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. Poświęcone dziś opłatki wigilijne w najbliższym czasie zostaną dostarczone do naszych domów przez, zaopatrzonych w zaświadczenie z parafii,  mieszkańców poszczególnych bloków i ulic, członków grup duszpasterskich. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na trwającą budowę nowego kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatka. Chętnych zapraszamy do zakrystii
 3. Od pierwszej niedzieli Adwentu w Kościele polskim rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem,  Zespół Charytatywny jak co roku rozprowadzać będzie  świece Caritas. Dochód ze sprzedaży posłuży, wzorem lat ubiegłych, przygotowaniu pomocy świątecznej dla ubogich, a w okresie wakacyjnym zorganizowaniu wypoczynku dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji życiowej.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. W piątek spowiadać będziemy podczas wszystkich nabożeństw przewidzianych w programie misji.
 5. Do czwartku zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe. Odprawiamy je w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu, z racji rozpoczynających się w czwartek misji, nie będzie środowej Mszy akademickiej. We wtorek i środę wizyta duszpasterzy akademickich Politechniki Lubelskiej w domach studenckich. We wtorek akademiki nr 1 i 4, w środę nr 2 i 3. Studentów odwiedzać będziemy w godzinach 20.00-22.00.  Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem oraz w domach studenckich.
 7. W najbliższy poniedziałek, 27 listopada po Mszy św. o godz. 18.00  panie z Legionu Maryi w ramach apostolatu Cudownego Medalika przed kościołem i na terenie miasteczka akademickiego Politechniki rozdawać będą medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.
 8. W gablocie przed kościołem wywieszona jest lista kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Wybory odbędą się w następną niedzielę po Mszach świętych.
 9. Za tydzień z racji I-szej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
 10. Prasa katolicka. Do Małego Gościa Niedzielnego dołączony lampion adwentowy dla dzieci, które zechcą uczestniczyć w roratach.
 11. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty:

–                       śp. Jan Podlodowski z ul. Nadbystrzyckiej 32, lat 89, pogrzeb odbył się w parafii Serniki. Msza w miesiąc po śmierci  zamówiona przez rodzinę 23 grudnia o godz. 18.00.

Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek