I Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

3 grudnia  2017 r.

 

 1. Dziś wieczorem zapraszamy po ostatniej Mszy św., czyli o godz. 20.00 na nabożeństwo z prośbą o Dary Ducha Świętego.
 2. Kontynuacją kończących się Rekolekcji Ewangelizacyjnych, będzie najbliższy tydzień, gdy będziemy gromadzić się przy Krzyżu. Znak ten jest kopią słynącego łaskami Krzyża Trybunalskiego z lubelskiej archikatedry a znajduje się w nim cząstka Krzyża Świętego, na którym umarł Chrystus. Codziennie gromadzić się będziemy na wieczorne adoracje po Mszy o godz. 18.00. Mają one pogłębić i rozwinąć treści, o których słyszeliśmy podczas misji. Tematy na poszczególne dni mamy na zaproszeniach. Prowadzić je będą poszczególne grupy duszpasterskie. W poniedziałek – Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, we wtorek – Legion Maryi i Czciciele Serca Jezusowego, w środę – harcerze i ministranci, w czwartek – Kółka Różańcowe oraz w piątek – Domowy Kościół. Po adoracji wspólnej będzie też czas na osobistą modlitwę.
 3. W sobotę, w ostatnim dniu nawiedzenia Krzyża, ks. bp Józef Wróbel podczas Mszy o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. A po Eucharystii pożegnamy Krzyż, przekazując go do następnej parafii. Ks. Biskup poświęci też nowy Krzyż znajdujący się na terenie obok budującego się nowego kościoła, który pozostanie dla nas pamiątką Misji.
 4. W następną niedzielę zapraszamy wszystkich zainteresowany dalszą formacją swojej wiary i ewentualnym włączeniem się do którejś z grup duszpasterskich na spotkanie w kościele o  godz. 16.30.
 5. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30. Po Eucharystii adoracja Krzyża.
 6. Rozpoczęty dzisiejszą niedzielą Adwent uświadamia nam potrzebę nieustannej gotowości na powtórne przyjście Chrystusa oraz zachęca do przeżywania czasu w duchu radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególną Patronką w tym okresie staje się Najświętsza Maryja Panna. Ku jej czci Kościół sprawuje specjalną Mszę wotywną tradycyjnie nazywaną roratnią. Na Roraty zapraszamy codziennie, w dni zwykłe o godz. 6.15. W związku z tym rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na roraty prosimy zabierać świece.
 7. W piątek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.15, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy, że od wielu lat w ten dzień, nasza wspólnota parafialna włącza się w ogólnopolskie dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informatory z deklaracjami dostępne przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść  na Mszę Świętą o godz. 6.15 lub 18.00, zabierając również świece.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze ponad blisko połowa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy zatem osoby chętne do pomocy do zakrystii.
 9. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele polskim rozpoczęło się po raz kolejny Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny jak co roku rozprowadza świece Caritas. W imieniu zespołu charytatywnego prosimy też o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą  przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony za tydzień przed obrazem Matki Bożej.
 10. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity dziś w całej archidiecezji odbywają się wybory do Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów z naszej parafii wywieszona jest w gablocie przed kościołem. Karty do głosowania i urna, do której je wrzucamy znajdują się na  stoliku z prasą przed kościołem. Głosować mogą osoby pełnoletnie oddając głos na dwie osoby z listy.
 11. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 22 grudnia.
 12. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 13. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 14. W ostatnim czasie zmarli:

śp. Bożena Tokarzewska, z ul. Lasockiego 9, lat 65, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Kalinowszczyźnie.

śp. Zbigniew Baczyński, z ul. Głębokiej 8, lat 83, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 3 stycznia o godz. 7.30.

śp. Ryszard Bielecki, z ul. Chmielewskiego 11a, lat 82, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 28 grudnia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….