II Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017 r.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez cały tydzień uczestniczyli w wieczornych adoracjach Krzyża a zwłaszcza tym, którzy prowadzili modlitwę. Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu, na które byliśmy zapraszani ostatniego dnia misji. Wszystkich zainteresowanych dalszą formacją swej wiary i  ewentualnym włączeniem się w którąś ze wspólnot prosimy o przybycie do kościoła na godz. 16.30.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze  koło jedna czwarta bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy zatem osoby chętne do pomocy do zakrystii.
 3. Przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Można też nabyć ozdoby świąteczne. Prosimy  również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą  przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej.
 4. Od soboty codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni zwykłe po wieczornej Eucharystii a w niedzielę po Mszy o godz. 17.30.
 5. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 22 grudnia.
 6. Najpóźniej do końca tygodnia należy zgłosić do kancelarii dzieci, które maja być ochrzczone w święta.
 7. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
 8. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
 9. Studentów zapraszamy w środę na Mszę akademicką o godz. 19.30.
 10. W najbliższą środę, 13 grudnia z okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odprawimy o godz. 18.00 Mszę Św. za ofiary represji komunistycznych zwłaszcza ze środowiska Politechniki Lubelskiej.
 11. W gablocie przed kościołem wywieszone są wyniki wyborów iskład nowej Rady Duszpasterskiej.
 12. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 13. Prasa katolicka – przed kościołem  po każdej Mszy św.
 14. W ostatnim tygodniu zmarli:

–     śp. Jan Łukaszczyk, z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 70, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 4 stycznia o godz. 7.30.

–      śp. Helena Snopek, z ul. Brzeskiej 7, lat 94, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 7 stycznia o godz. 7.30.

–      śp. Jadwiga Wandzel, lat 75, pogrzeb odbędzie się w czwartek, 14 grudnia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza Św. w miesiąc po śmierci, przewidziana jaka dar uczestników pogrzebu 8 stycznia o godz. 7.00.

–       śp. Krystyna Żochowska, z ul. Wigilijnej 6, lat 88, msza pogrzebowa odbędzie się w następny wtorek, 19 grudnia o godz. 16.30 w naszym kościele. Złożenie urny z prochami do grobu będzie miało miejsce na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Msza Św. w miesiąc po śmierci, przewidziana jaka dar uczestników pogrzebu 8 stycznia o godz. 7.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….