III Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2017 r.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 24 grudnia Wigilia. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia. Rano o godz. 7.00 odprawimy Mszę Świętą za naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza tych z ostatniego roku, których zabraknie przy wigilijnym stole. Nie będzie wieczornych Mszy Św. O godz. 17.30 i 19.00. Pozostałe Msze tak jak w każdą niedzielę, czyli o 7.00, 8.00, 10.00, 11.30 i 12.45. Po zmroku zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. To szczególny posiłek mający charakter sakralny. Dlatego rozpoczniemy go modlitwą, odczytaniem fragmentu tekstu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i śpiewem kolędy. Z atmosferą i charakterem Wieczerzy Wigilijnej kłoci się spożywanie alkoholu, prosimy więc o powstrzymanie się od tego.
 2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy tradycyjną Pasterką poprzedzoną ostatnim nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze jak w każdą niedzielę z wyjątkiem popołudnia. Wieczorem będzie tylko jedna Msza o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy o godz. 17.30. Taki sam układ Mszy drugiego dnia Świąt oraz w kolejną niedzielę 31 grudnia i 1 stycznia, czyli w Nowy Rok.
 3. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których mamy odwiedzić z posługą sakramentalną w piątek 22 grudnia.
 4. Przez najbliższy tydzień codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 17.30 a w dni zwykłe po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.
 5. W piątek po wieczornej Mszy zapraszamy młodzież do pomocy w ubieraniu choinek w kościele i przygotowaniu dekoracji świątecznych.
 6. Paczki świąteczne dla ubogich rodzin będą wydawane w środę, 20 grudnia w godz. 15.00 – 18.00. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składającpodziękowaniaskładamy Paniom z Zespołu Charytatywnego za codzienną, bezinteresowną pracę przy rozdzielaniu pomocy oraz przygotowanie paczek żywnościowych.
 7. Spotkanie opłatkowe dla całego środowiska Politechniki Lubelskiej  odbędzie się w najbliższy wtorek, 19 grudnia o godz. 15.15 przed budynkiem stołówki akademickiej. Na spotkanie Rektor Politechniki zaprasza również okolicznych mieszkańców.
 8. Studentów informujemy, że kurs przedmałżeński dla par studenckich rozpocznie się w pierwszą niedzielę po Nowym Roku, czyli 7 stycznia po Mszy o godz. 19.00.
 9. Pozostało jeszcze kilka bloków i ulic, z których jeszcze nikt nie zgłosił się do rozniesienia  i zebrania ofiar przeznaczonych na budowę kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie. (Boczna Siewnej 3, Nowomiejska 24 i domy, Pielgrzymia 1, Pozytywistów 4 i 14a, Nadbystrzycka domy: 6-32, 58-116)
 10. W związku z rozpoczynającą się po świętach wizytą duszpasterską, kancelaria na czas kolędy czynna będzie od godz. 17.30, czyli pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. Plan wizyty podamy za tydzień.
 11. Spotkanie opłatkowe nowej Rady Duszpasterskiej zaplanowane jest w Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia o godz. 16.00 w domu parafialnym, a po spotkaniu, podczas Mszy o godz. 17.30 odbędzie się zaprzysiężenie Rady.
 12. W najbliższy czwartek, 21 grudnia w godzinach przedpołudniowych, odbędzie się obok naszego kościoła kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (stare komputery, monitory, drukarki, telewizory, pralki, odkurzacze itp.). Pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców wtórnych zostaną przeznaczone na pomoc dla szpitali misyjnych w Afryce prowadzonych przez Siostry Orionistki. Ze stolika z prasą można zabierać ulotki podające szczegóły dotyczące zbiórki –  listę zużytych urządzeń jakie można przynosić. Sprzęt prosimy składać pod ścianą na zapleczu kaplicy. Odbiór przewidziany
 13. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy Św. – Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny.