I Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018 r.

  1. Zapraszamy na  nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30 dla dorosłych.
  2. Wraz z Wielkim Postem powróciliśmy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – w dni zwykłe od godz. 17.15 do 18.00.
  3. Od poniedziałku do środy w naszej parafii będą trwały rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Plastycznych. Rekolekcje dla dorosłych i studentów rozpoczną się tradycyjne od piątej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. 18 marca. Obie serie poprowadzi ks. Marek Szołdra, kapelan Dziecięcego Szpitala Klinicznego.
  4. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.
  5. Przez cały Post w trwa akcja charytatywna Wielkopostne Dzieło Pomocy. Puszka na jałmużnę wielkopostną znajduje się przy drzwiach wyjściowych.
  6. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  7. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany JA JESTEM,  który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur. Podczas koncertu usłyszymy fragmenty Pisma Świętego w interpretacji czołowych polskich aktorów, którym towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna oraz realizacje dźwiękowe i audiowizualne. Wystąpią m. in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL. Bilety na koncert w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł można nabyć w kasie CSK oraz w sprzedaży internetowej na portalu eventim.pl.
  8. Od kilkunastu lat Zgromadzenie Kapucynów Tercjarzy zgodnie z własnym charyzmatem prowadzi na terenie naszej Parafii Domostwo Amigoniańskie – specjalistyczną placówkę wsparcia dla młodzieży tzw. trudnej w wieku gimnazjalnym oraz ich rodzin. Domostwo jest prowadzone przez zakonną Fundację Amigo-Polska, która realizuje cele Kapucynów Tercjarzy. Fundacja jest też organizacją pożytku publicznego. Ojciec Jürgen prosi dziś o wsparcie pracy na rzecz młodzieży zagrożonej, przez przekazanie Fundacji Amigo-Polska 1% podatku dochodowego w rozliczeniu PIT. W  związku z tym przed kościołem rozprowadzone są informatory dotyczące szczegółów.
  9. Prasa katolicka przed kościołem po każdej Mszy św.
  10. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Andrzej Pieczątka, z ul. Głębokiej 4, lat 65, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 10 marca o godz. 7.00.

śp. Krzysztof Berecki, z ul. Nadbystrzyckiej 21b, lat 64, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 marca o godz. 7.00.

śp. Wiesława Wawrzyszak, z ul. Wigilijnej 12, lat 84, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 11 marca o godz. 10.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….