II Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018 r.

  1. Zapraszamy na  nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30 dla dorosłych.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.

–  w czwartek Gorzkie Żale z modlitwą  o powołania o godz. 17.30

–  Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po Mszy o 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

–  w sobotę adoracja Eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

  1. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30. Po Eucharystii Droga Krzyżowa.
  2. 14-ta Lubelska Drużyna Harcerek, działająca przy naszej parafii, w imieniu całej wspólnoty Skautów Europy, zaprasza dziewczęta w wieku od 12 do 16 lat na grę naborową z poczęstunkiem, z okazji urodzin założyciela skautingu światowego, Lorda Baden-Powella. Organizatorki zapraszają dziewczęta odważne, nie bojące się wyzwań, otwarte na nowe przyjaźnie na spotkanie w sobotę, 3 marca. Zbiórka o godz. 11.00 przy głównym wejściu do kościoła.
  3. Po zakończeniu Mszy przed kościołem zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  4. Za tydzień taca przeznaczona na Seminarium Duchowne a przed kościołem puszka na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  5. W dniu wczorajszym Ksiądz  Arcybiskup Metropolita ustanowił 40-tu nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wśród nich jest trzech panów z naszej parafii, którzy będą pomagać w rozdzielaniu Komunii podczas liturgii w kościele oraz zanosić ją w każdą w niedzielę chorym.
  6. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  7. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Anna Duda, z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 83, pogrzeb odbył się w parafii Brzostowka. Msza w jej intencji zamówiona przez sąsiadów z bloku 10 marca o godz. 18.00.

śp. Wanda Hudzik, z ul. Brzeskiej 5, lat 84, pogrzeb odbył się w parafii Wożuczyn.

śp. Joanna Kuzioła, z ul. Plażowej 12, lat 95, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 20 marca o godz. 18.00.

śp. Janusz Drąg, z ul. Wapiennej 69, lat 38, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 27 lutego o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 22 marca o godz. 7.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….