V Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018 r.

 1. Rozpoczęte dzisiaj, Rekolekcje Wielkopostne, będą trwały do najbliższej środy. Od jutra Msze z naukami dla dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i pracującą. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i nieodkładanie spowiedzi na późniejszy czas.
 2. W najbliższy piątek, wzorem lat ubiegłych zapraszamy na uroczystą Drogę Krzyżową po miasteczku akademickim PL i ulicach parafii. Początek o godz. 18.45. Prosimy zabrać świece. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16.30.
 3. Gorzkie Żale we wtorek i czwartek o 17.30 oraz w niedzielę o 18.30.
 4. Następna Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową to jednocześnie kolejny Światowy Dzień Młodzieży.  Centralne uroczystości w naszej archidiecezji rozpoczną się o godz.   w auli KUL, gdzie odbędzie się  spotkanie ewangelizacyjne. O godz.    Procesja z palmami do Archikatedry. Następnie o godz. 15.00 w archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity. Zachęcamy młodzież z parafii i studentów do udziału w obchodach. Szczegółowe informacje dotyczące Święta Młodych na plakacie przed kościołem.
 5. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy piątek,  23 marca.
 6. Przypominamy, że można składać dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 7. Przed kościołem kiermasz wielkanocny. Można zaopatrzyć się w palmy, kartki i ozdoby świąteczne.  Można też nabyć Chleb Dobroci Caritas.  Chleb będzie dostępny również za tydzień.
 8. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Spotkanie świetlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16.00.
 2. Przypominamy, że przy parafii powstaje kolejny, ósmy już krąg Domowego Kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy małżeństwa zainteresowane formacją swojej wiary i pragnące zacieśnienia więzi małżeńskich i rodzinnych do włączenia się w te grupę. Bliższe informacje u duszpasterzy w zakrystii.
 3. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 4. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Alina Oryszczak, z ul. Głębokiej 8, lat 77, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 11 kwietnia o godz. 7.00.

śp. Bożenna Kukuła, z ul. Glinianej 46, lat 67, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 9 kwietnia o godz. 7.00.

śp. Bożenna Panek, z ul. Glinianej 23, lat 69, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 10 kwietnia o godz. 18.00.

śp. Czesław Cygan, z ul. Brzeskiej 12, lat 63, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 13 kwietnia o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….