III Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 III Niedziela Wielkanocna

15 kwietnia 2018 r.

  1. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Aktualnie kończy się obmurowywanie wieży głównej – dzwonnicy. Serdecznie dziękujemy za pomoc materialną jak i modlitewną dla tego naszego wspólnego dzieła. Zgodnie zapowiedzią, na mocy decyzji Rady Duszpasterskiej sprzed kilku lat, od dzisiejszego dnia rozpocznie się zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy do kancelarii po odbiór stosownych upoważnień a wszystkich parafian o życzliwe przyjęcie kwestujących.
  2. Spotkanie zelatorek i zelatorów Kółek Różańcowych w najbliższą środę po Mszy o godz. 18.00
  3. Spotkanie świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
  4. Każdego roku o tej  porze istniała przy naszej parafii możliwość rozliczania PIT-ów dla osób pragnących przekazać 1 % podatku na organizacje pożytku publicznego. W związku ze stanem zdrowia pani, która tego dokonywała, w tym roku nie ma takich dyżurów. Możliwe jest jednak indywidualne umówienie się z tą osobą w jej domu po uprzednim kontakcie telefonicznym. Telefon dostępny w zakrystii.
  5. Koło Naukowe Drogowców Politechniki Lubelskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na charytatywny turniej piłki nożnej w sobotę, 21 kwietnia w godz. 9-16 w Centrum Sportowym Politechniki. Podczas akcji będą zbierane maskotki – pluszaki, które następnie będą rozdawane przez służby medyczne dzieciom biorącym udział w wypadkach, celem zmniejszenia ich stresu związanego z udziałem takim tragicznym zdarzeniu. Za tydzień przed naszym kościołem będzie także możliwość przekazania takiej maskotki.
  6. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje kurs języka niemieckiego dla kobiet chętnych podjąć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Kurs obejmuje 120 godzin lekcyjnych i pod względem merytorycznym przygotowuje opiekunki do pracy w Niemczech. Jego koszt to 500 zł. Początek kursu planowany jest 7 maja 2018 roku.  Szczegóły informacji na temat kursu i możliwości pracy w gablocie.
  7. Prasa katolicka przed kościołem po każdej Mszy św.
  8. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.
  9. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Jan Korzeń, z ul. Nadbystrzyckiej 21b, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 9 maja o godz. 18.00.

śp. Stanisława Gęba, z ul. Nadbystrzyckiej 18, lat 95, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 8 maja o godz. 18.00.

śp. Henryka Sawulska, z ul. Słonecznej 7, lat 87, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 10 maja o godz. 18.00.

śp. Piotr Barta, z ul. Zana 56, lat 72, pogrzeb odbędzie się w środę, 18 kwietnia o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 11 maja o godz. 7.30.

śp. Anna Kulczycka-Woźniak, która przed przeprowadzką do Warszawy mieszkała kiedyś przy ul. Wapiennej 28, lat 67, pogrzeb odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 19 maja o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….