IV Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia 2018 r.

  1. W poniedziałek, 23 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły. Odpust oraz konsekracja kościoła w naszym dekanacie, w parafii pw. Św. Wojciecha przy ul. Kaczeńcowej.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  3. W środę święto św. Marka Ewangelisty. Imieniny naszego ks. Marka. Msza w jego intencji o godz. 18.00.
  4. Studentów informujemy, że 12 maja odbędzie się Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę. Zachęcamy bardzo serdecznie studentów i pracowników naukowych do uczestnictwa w niej. Zapisy i bliższe informacje u duszpasterzy akademickich w zakrystii. W środę Msza akademicka o godz. 19.30.
  5. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej niedzieli, przed kościołem stoi pojemnik na maskotki – pluszaki, które będą rozdawane przez służby medyczne dzieciom biorącym udział w wypadkach, celem zmniejszenia ich stresu związanego z udziałem takim tragicznym zdarzeniu.
  6. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  7. W ostatnim tygodniu zmarł:

–   śp. Leszek Adamczewski, z ul. Nowomiejskiej 22, lat 81, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 15.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 17 maja o godz. 18.00.

Pomódlmy się o jego i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….