V Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 V Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2018 r.

 

  1. W czwartek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia naszej pierwszej Konstytucji. Msze święte tak jak w niedziele wakacyjne czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00.
  2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17.30, 3 maja i w niedziele o 18.30.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta z udziałem dzieci o godz. 16.30.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze grupa kilkunastu bloków i ulic z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  5. Od następnego poniedziałku czyli od 7 maja rozpocznie się kolejna, ostania przed wakacjami, edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Spotkania w poniedziałki o godz. 19.00 w sali na zapleczu kaplicy.
  6. W sobotę, 2 czerwca odbędzie Ogólnopolskiej Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Członków Kółek Różańcowy prosimy o przekazanie do swoich zelatorów deklaracji o ewentualnym uczestnictwie w niej. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
  7. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja, wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  9. W ostatnim tygodniu zmarł:

–          śp. Andrzej Zdybicki, z ul. Brzeskiej 5, lat 75, pogrzeb odbędzie się w sobotę, 5 maja o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 24 maja o godz. 18.00.

Pomódlmy się o jego i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….