VI Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna

6 maja 2018 r.

  1. W następną niedzielę, 13 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy dzień Pierwszej Komunii: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00 oraz dla dzieci ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 22 na Mszy o godz. 11.30. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci w piątek po wieczornej Mszy świętej W czasie mszy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez rodziców i pozostałych członków rodziny. Wiernych nie związanych z uroczystościami komunijnymi prosimy o wybranie w najbliższą niedzielę innych Mszy Świętych, byśmy wszyscy w jak najdogodniejszych warunkach mogli uczestniczyć w Eucharystii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
  3. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę o godz. 19.30. Ze względu na rozpoczynające się w czwartek Juwenalia zostaliśmy poproszeni przez organizatorów o przeproszenie mieszkańców za ewentualne niedogodności związane z tą imprezą.
  4. We wtorek, 8 maja uroczystość św. Stanisława BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
  5. Od jutra rozpoczyna się kolejna, ostania przed wakacjami, edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Spotkania w poniedziałki o godz. 19.00 w sali na zapleczu kaplicy.
  6. Przez cały miesiąc maj trwa zbiórka w ramach  Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”. Puszka na ofiary, z których będzie dofinansowany wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze grupa kilkunastu bloków i ulic z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie. W dniu dzisiejszym ksiądz proboszcz głosi słowo Boże i prosi o wparcie wiernych w sąsiedniej parafii św. Józefa w Lublinie. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy  św.