Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – VII Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego -VII Niedziela Wielkanocna

13  maja 2018 r.

  1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dzień Pierwszej Komunii: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00, ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 22 . Dzieci do środy uczestniczyć będą w dodatkowej Mszy Św. o godz. 16.30, a  w czwartek udadzą się z pielgrzymką do Archikatedry.
  2. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez Nowennę do Ducha Świętego odprawianą codziennie podczas nabożeństw majowych w dni zwykłe o 17.30  i w niedziele 18.30.  W sobotę, w wigilię Zielonych Świąt, zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na Liturgie Godzin i modlitwę uwielbienia. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
  4. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę, o godz. 19.30.
  5. Spotkanie Członków Wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Pozostała jeszcze niewielka już grupa kilku bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  7. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy połączony z udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Różańcowych na Jasną Górę. Pielgrzymka planowana jest na sobotę, 2  czerwca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii. Osoby, które zadeklarowały już udział prosimy o potwierdzenie, podanie swoich danych i dokonywanie wpłat.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.