Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

 1. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00,  9.00 i o 18.00.
 2. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 3. W najbliższą niedzielę, 27 maja odbędzie się Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00, ze Szkoły Muzycznej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 22 o godz. 12.45. Spowiedź i próby dla dzieci w następnym tygodniu: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 we wtorek, 22 maja po wieczornej Mszy św., dla dzieci ze Szkoły Muzycznej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 22  w czwartek, 24 maja również po wieczornej Eucharystii.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
 5. W czwartek niedawno ustanowione, nowe święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze w naszym kościele tak jak w dzień zwykły.
 6. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę, o godz. 19.30.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Prosimy o dokończenie kwesty w miejscach, w których jeszcze się nie odbyła.
 8. Informujemy, że zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2019  rozpoczną się od poniedziałku, 21 maja Dotyczą one uczniów klas 7 szkoły podstawowej i II klas gimnazjum oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. W kancelarii parafialnej należy pobrać stosowny formularz zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w piątek  15 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na pierwszym spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
 9. W ostatni czwartek w czasie uroczystej Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie Ksiądz Arcybiskup Metropolita ustanowił nowych lektorów, upoważniając ich tym samym do czytania Słowa Bożego w liturgii. Wśród nich jest pięciu chłopców z naszej parafii.
 10. W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne. Podobnie jest w pierwszej połowie czerwca. Od drugiej połowy czerwca praktycznie nie masz już wolnych miejsc.
 11. Przypominamy o  wyjeździe do Częstochowy połączonym z udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Różańcowych na Jasną Górę. Pielgrzymka planowana jest na sobotę, 2  czerwca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 12. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 13. W ostatnim tygodniu zmarły:

–  śp. Julita Krzemińska, z ul. Głębokiej 8, lat 88, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 13 czerwca o godz. 18.00.

–     śp. Maria Lisiecka, która kiedyś mieszkała przy ul. Pozytywistów 8, lat 85. Pogrzeb odbył się w Lubartowie.

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek