Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – X Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – X Niedziela Zwykła

27 maja 2018 r.

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze o godz. 7.00, 9.00 – po niej wyruszy procesja. Kolejna Msza po zakończeniu procesji oraz wieczorna Eucharystia o godz. 19.00. Trasa procesji będzie przebiegała tak jak w ubiegłym roku. Początek tradycyjnie ul. Zachodnią i Chmielewskiego a następnie ul. Glinianą, Sowińskiego, Nowomiejską do ul. Nadbystrzyckiej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Znajdować się one będą w następujących miejscach: pierwszy na ul. Chmielewskiego przy Domu Samotnej Matki, drugi na ul. Sowińskiego, trzeci na ul. Nowomiejskiej na placu budowy nowego kościoła oraz czwarty przed kaplicą.  W miarę możliwości prosimy o poprzestawianie samochodów z ulic, którymi przechodziła będzie procesja. Zachęcamy też do udekorowania okien i balkonów na trasie procesji.
 2. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji we wtorek po wieczornej Mszy św.  przed kościołem.
 3. W Uroczystość Bożego Ciała taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. Po Mszach i procesji rozprowadzane będą cegiełki na budowę naszego nowego kościoła.
 4. Wieczorem w dzień Bożego Ciała, zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, na Placu Zamkowym odbędzie się ewangelizacyjny XV Koncert Chwały pod hasłem „Owocem Ducha jest miłość”. Początek koncertu o godz. 19.30. Wśród wykonawców Krzysztof, Piotr i Wojciech Cugowscy, Gospel Rain i 100-osobowy Chóru dla Jezusa. Centralnym punktem spotkania będzie adoracja eucharystyczna.
 5. W tym tygodniu z racji przygotowań do Bożego Ciała nie będzie środowej Mszy akademickiej.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, w tym dniu dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30.
 7. Za tydzień z racji I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe a od piątku nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele i Boże Ciało o 18.30.
 9. Przypominamy o  wyjeździe do Częstochowy połączonym z udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Różańcowych na Jasną Górę. Pielgrzymka planowana jest na najbliższą sobotę, 2  czerwca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 10. We wtorek odpust w naszym dekanacie, w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej na Węglinie.
 11. Prasa katolicka.
 12. W ostatnim tygodniu zmarł:

–        śp. Janusz Bubicz, który do niedawna mieszkał przy ul. Zana 60, lat 58, pogrzeb odbył się na cmentarzu Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 18 czerwca o godz. 18.00.

Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek