X Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.
  2. Informujemy, że najbliższa niedziela będzie przedostatnią ze zwyczajny porządkiem Mszy świętych. Od 1 lipca Msze będziemy odprawiać już według porządku wakacyjnego tj. bez Eucharystii o godz. 12.45 i 17.30.
  3. Wszystkich studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.
  4. Przypominamy, że w tym tygodniu kończą się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2019.  Dotyczą one uczniów klas 7 szkoły podstawowej i II klas gimnazjum oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. W kancelarii parafialnej należy pobrać stosowny formularz zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w najbliższy piątek  15 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
  5. Przed kościołem harcerze z drużyny działającej przy naszej parafii, zorganizowali dziś kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu na obóz wakacyjny.
  6. Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie podstawiony w piątek popołudniu a zabrany w poniedziałek rano.
  7. Za tydzień taca na potrzeby seminarium duchownego.
  8. W dniu dzisiejszym ksiądz proboszcz głosi słowo Boże i prosi o wparcie wiernych parafii NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
  9. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  10. W ostatnim tygodniu zmarli:

–       śp. Stefan Opiela,  z ul. Poprzecznej, lat 64, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 4 lipca o godz. 7.30.

–        śp. Genowefa Nikitiuk,  z ul. Nadbystrzyckiej 23, lat 79, pogrzeb odbył się na cmentarzu Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 5 lipca o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek