IX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IX Niedziela Zwykła

18 czerwca 2017 r.

 1. W czwartek, 7 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Uroczysta Msza Święta z poświęceniem ziół godz. 18.00 a po niej  procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 2. W piątek, 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.
 4. Wszystkich studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.
 5. Samotnych i starszych zapraszamy na spotkanie świetlicy w czwartek o godz. 16.00.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Prosimy o dokończenie kwesty w miejscach, w których jeszcze się nie odbyła. W dniu dzisiejszym ksiądz proboszcz głosi słowo Boże i prosi o wparcie wiernych parafii św. Antoniego w Lublinie. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
 7. Przypominamy, że trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2019.  Dotyczą one uczniów klas 7 szkoły podstawowej i II klas gimnazjum oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. W kancelarii parafialnej należy pobrać stosowny formularz zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w piątek  15 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na pierwszym spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
 8. Przed kościołem harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii, organizują w najbliższą niedzielę kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu na obóz wakacyjny.
 9. Komunikat Ks. Arcybiskupa Metropolity
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 11. W ostatnim tygodniu zmarła:

–            śp. Bożena Borkowska,  z ul. Głębokiej 8, lat 61, pogrzeb odbył się na cmentarzu Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 27 czerwca o godz. 7.30.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek