XV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela Zwykła

15 lipca 2018 r.

  1. Zachęcamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę. Można to uczynić codziennie w kancelarii.  Istnieje tez możliwość wsparcia materialnego pielgrzymów i uczestniczenia w duchowych owocach tych „rekolekcji w drodze” w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.
  2. Z racji przypadającego w następną środę, wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców, w najbliższą niedzielę, 22 lipca poświęcenie samochodów ze specjalnym błogosławieństwem dla kierowców po mszach o godz. godz. 11.30 i 19.00.
  3. Również w następną niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbiórka  ofiar do puszki na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska, dostarczającej pracującym na misjach samochody terenowe.
  4. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  5. W ostatnim tygodniu zmarli:

–          śp. Krystyna Kasprzyk z ul. Głębokiej 8, lat 70, pogrzeb odbył  się na cmentarzu na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 8 sierpnia o godz. 7.30.

–          śp. Henryka Dąbkowska z ul. Słonecznej 11, lat 99, pogrzeb odbył  się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 9 sierpnia o godz. 7.30.

–        śp. Maria Szcześniak z ul. Pozytywistów 7a, lat 85, pogrzeb odbył  się na cmentarzu na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 11 sierpnia o godz. 7.30. Msze zamówione przez sąsiadów 11 września o godz. 18.00 i 12 października o godz. 18.00.

–        śp. Teresa Sagan z ul. Brzeskiej 6, lat 85, pogrzeb odbył  się na cmentarzu na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 13 sierpnia o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek