XVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła

22 lipca 2018 r.

Za dwa tygodnie, w poniedziałek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte w tym dniu odprawimy tak jak w każdą niedzielę wakacyjną, czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Jest to czas doznawania szczególnej łaski dla całej wspólnoty parafialnej. W związku z tym, pragnąc dać w tym dniu możliwość uwzględnienia w modlitwie próśb i podziękowań jak najszerszej grupy parafian, Mszę o godz. 11.30 w dzień odpustu odprawimy w intencjach zbiorowych. Intencje można podawać w zakrystii i kancelarii.
Z racji przypadającego w najbliższą środę, wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców dziś poświęcenie samochodów ze specjalnym błogosławieństwem dla kierowców po mszach o godz. godz. 11.30 i 19.00.
Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka  ofiar do puszki na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska, dostarczającej pracującym na misjach samochody terenowe.
Zachęcamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę. Można to uczynić codziennie w kancelarii.  Istnieje tez możliwość wsparcia materialnego pielgrzymów i uczestniczenia w duchowych owocach tych „rekolekcji w drodze” w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.
Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
W ostatnim tygodniu zmarła:
–          śp. Maria Sobieraj z ul. Żniwnej 18,  lat 87, pogrzeb odbył  się na cmentarzu na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 15 sierpnia o godz. 10.00. Msza w drugi miesiąc po śmierci, zamówiona przez Kółko Różańcowe pw. MB Królowej Świata, do którego należała Zmarła 14 września o godz. 9.00.

 

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek