XVII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

29 lipca 2018 r.

  1. W następny poniedziałek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Mszę o godz. 11.30 odprawimy w intencjach zbiorowych – można je  zgłaszać w zakrystii. Główna Suma odpustowa w intencji parafii oraz procesja Eucharystyczna o godz. 18.00.
  2. Z racji święta patronalnego parafii i kościoła można będzie uzyskać w naszej świątyni odpust zupełny. Warunkiem skorzystania z tego daru jest m.in. stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych.
  3. W dzień odpustu po wszystkich Mszach Świętych będą rozprowadzane cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja z modlitwą o powołania o godz. 17.30. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00.  Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.  W sobotę adoracja eucharystyczna przygotowana przez Legion Maryi po wieczornej Mszy Św.
  5. Za tydzień z racji I-szej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych. W trakcie zmiany tajemnic powitamy w naszym kościele Figurę MB Fatimskiej z motywem Niepokalanego Serca, którą w rok po zamachu na swoje życie przekazał w Rzymie papież Jan Paweł II dr Wandzie Półtawskiej. Papież skierował do niej prośbę o dostarczenie tej figury do jakiegoś miasta na wschodniej granicy Polski. Figura miała być ustawiona w kierunku Moskwy. Intencją takiego Jej umieszczenia było uproszenie łaski podróży Ojca Św. do Rosji. Niestety nie doszło do spełnienia pragnienia Ojca Św., ponieważ już na granicy austriacko-czechosłowackiej figura została odebrana.  Gdy Figura ostatecznie dotarła do naszej Ojczyzny zaczęła nawiedzać różne diecezja i parafie w Polsce. W naszej parafii pozostanie przez tydzień.
  6. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z naszej archidiecezji wyruszy w piątek, 3 sierpnia po Mszy św. o go.8.30 z Placu Katedralnego.. Zachęcamy do towarzyszenia pielgrzymom podczas pierwszych kilometrów wędrówki. Osoby, które wsparły pielgrzymkę w ramach funduszu „Idę z Tobą” mogą odebrać w kancelarii pamiątki ze specjalną modlitwą duchowego pielgrzyma.
  7. Serdecznie zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Garbowie w dniach 23-26 sierpnia. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów można znaleźć na plakacie przed kościołem oraz na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każde Mszy św.
  9. W ostatnim tygodniu zmarł:

–       śp. Władysław Kobus z ul. Rzeckiego 4, lat 69, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 30 lipca o godz. 13.00 odbył  się na cmentarzy Majdanku. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  23 sierpnia o godz. 7.30.

Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek