XVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła

5 sierpnia 2018 r.

  1. Jutro przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Mszę o godz. 11.30 odprawimy w intencjach zbiorowych – można je  zgłaszać w zakrystii. Główna Suma odpustowa w intencji parafii oraz procesja Eucharystyczna o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i w ciągu całego dnia głosić słowo Boże ks. Andrzej Flis, ojciec duchowny w Seminarium Duchownym, były wikariusz naszej parafii.
  2. W dzień odpustu po wszystkich Mszach Świętych będą rozprowadzane cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła.
  3. Z racji I-szej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych. W trakcie zmiany tajemnic powitamy w naszym kościele Figurę MB Fatimskiej z motywem Niepokalanego Serca, którą w rok po zamachu na swoje życie przekazał w Rzymie papież Jan Paweł II dr Wandzie Półtawskiej. Papież skierował do niej prośbę o dostarczenie tej figury do jakiegoś miasta na wschodniej granicy Polski. Figura miała być ustawiona w kierunku Moskwy. Intencją takiego Jej umieszczenia było uproszenie łaski podróży Ojca Św. do Rosji. Niestety nie doszło do spełnienia pragnienia Ojca Św., ponieważ już na granicy austriacko-czechosłowackiej figura została odebrana.  Gdy Figura ostatecznie dotarła do naszej Ojczyzny zaczęła nawiedzać różne diecezja i parafie w Polsce. W naszej parafii pozostanie przez tydzień. Zachęcamy do codziennej modlitwy przed ta figura zwłaszcza przed wieczornymi Mszami.
  4. Za tydzień taca przeznaczona na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.
  5. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  6. W ostatnim tygodniu zmarli:

–      śp. Henryk Firlej z ul. Pszennej 4, lat 87, pogrzeb odbył  się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  29 sierpnia o godz. 7.30.

–    śp. Ewa Piwowar z ul. Glinianej 33, lat 61, pogrzeb odbył  się na cmentarzu Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  27 sierpnia o godz. 7.30.

–        śp. Jolanta Lipnicka-Bojda z ul. Głębokiej 20, lat 72, pogrzeb odbył  się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona  28 sierpnia o godz. 18.00.

–        śp. Józefa Pęszyńska z ul. Glinianej 5, lat 85, pogrzeb odbył  się w Warszawie.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek