Uroczystość NMP Częstochowskiej, XXI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość NMP Częstochowskiej, XXI Niedziela Zwykła

26 sierpnia 2018 r.

  1. Od następnej niedzieli, 2. września powracamy do zwyczajnego porządku niedzielnych Mszy Świętych z Eucharystią o godz. 12.45, przewidzianą jako Msza z udziałem dzieci oraz o Mszą godz. 17.30.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę adoracja eucharystyczna przygotowana przez Legion Maryi, po wieczornej Mszy   świętej.
  2. Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku w godz. od 17.15. do 18.00.
  3. Za tydzień I. niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza święta w intencjach różańcowych.
  4. W najbliższą sobotę i niedzielę uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. (zobacz komunikat ks. arcybiskupa) Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy z naszej parafii wyruszy wraz z sąsiednią parafią w najbliższą sobotę, 1. września, spod kościoła pw. św. Józefa przy ul. Filaretów, po Mszy odprawionej o godz. 6.30. Jednym z przewodników duchowych będzie ks. Marek. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  5. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na przybory szkolne w ramach akcji Caritas „Tornister pełen Uśmiechów”. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce.
  6. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
  7. Na prośbę Pana Rektora Politechniki Lubelskiej informujemy, że w związku z pracami budowlanymi na terenie uczelni, nie będzie dostępna dla ruchu ulica dojazdowa do obiektów Politechniki, znajdująca się na północ od naszego kościoła.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  9. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

–            śp. Krystyna Kotarska z ul. Nadbystrzyckiej 26 b, lat 85, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 27. 08. o 14.00. na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w 30. dzień po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu – 22. 09. o godz. 7.30.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….