XXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła

9 września 2018 r.

 1. W piątek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i oddania szczególnej czci Krzyżowi Chrystusowemu, najważniejszemu chrześcijańskiemu znakowi wiary.
 2. Informujemy rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do 16 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła. Spotkanie dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Muzycznej za tydzień, w niedzielę, 16 września po Mszy o godz. 12.45. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22, którzy chcą by ich uroczystość komunijna odbyła się w naszym kościele. Dzieci oprócz katechezy szkolnej mają obowiązek uczestniczenia w katechezach sakramentalnych w kościele, gdzie na wiosnę przystąpią do Komunii. Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie 18 maja 2019 r.
 3. Spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum VIII-mych Szkoły Podstawowej, która w najbliższym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek, 14 września o godz. 19.00 w kościele. Młodzież proszona jest o zabranie długopisów.
 4. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
 5. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
 6. Po przerwie wakacyjnej wznawia działalność chór parafialny. Próby odbywać się będą środy po wieczornej Mszy św. w sali w domu parafialnym przy ul. Nowomiejskiej. Na pierwszą próbę w najbliższą środę, 12 września zapraszamy zarówno dotychczasowych chórzystów, jak i nowych kandydatów, chętnych do ubogacania liturgii swoim śpiewem.
 7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w piątek po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy na to spotkanie również innych chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.
 8. Spotkanie organizacyjne Oazy Dzieci Bożych w poniedziałek, 10 września o godz. 16.30.
 9. Za tydzień po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
 10. Ruszają przesłuchania chłopców i panów do Archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego PUERI CANTORES LUBINENSES. Przesłuchania odbywają się w siedzibie chóru przy Kościele MB Różańcowej (ul. Bursztynowa 20) w piątki godz.18.30-19.30 lub soboty 11.00-13.00.
 11. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 12. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Czesława Sugier z ul. Nadbystrzyckiej 70c, lat 92, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 4 października o godz. 18.00.

– śp. Bartosz Łukasik z ul. Rzeckiego 3, lat 53, pogrzeb odbył się w parafii Konopnica.

– śp. Edward Pytka z ul. Nadbystrzyckiej 85, lat 80, pogrzeb odbył się w parafii Dys.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek…