XXVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła

30 września 2018 r.

 1. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je  w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.
 2. W kontekście zbliżającego się października, szczególnego miesiąca modlitwy różańcowej, zapraszamy rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną, czwartą już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski.  Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową.
 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek pierwszy Piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkową rozpoczniemy  od godz. 16.00, o godz. 16.30 dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci. Na stoliku pod chórem wyłożone są foldery z informacjami na temat pierwszych sobót miesiąca. Zachęcamy do zabierania i zapoznania się z duchowym przesłaniem obchodów tego dnia.
 4. W środę, 3 października odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej. Dziś z tej racji zostanie odprawiona o godz. 17.30 w naszej kaplicy Msza Święta w intencji środowiska Politechniki.
 5. Z racji inauguracji roku akademickiego, pierwsza, środowa msza dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL zostanie odprawiona w następnym tygodniu, 10 października.
 6. Zapraszamy na spotkania świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek od godz. 16.00.
 7. Ponawiamy prośbę o pomoc w zbiórce ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi zbiera ofiary na budowę w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
 8. W czwartek, 4 października odpust ku czci św. Franciszka w parafii Ojców Kapucynów na Poczekajce.
 9. W niedzielę, 7 października odpust w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej na Czubach, połączony z rekoronacją Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. Główna Msza o godz. 10.30.  (zobacz komunikat ks. arcybiskupa)
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 11. W  ostatnim tygodniu zmarł:

śp. Władysława Stefańczyk z ul. Pozytywistów 4, lat 84, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 23 października o godz. 7.00.

śp. Marian Ciesielski z ul. Brzeskiej 7, lat 70, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 20 października o godz. 7.00.

śp. Bogdan Jaskuła z ul. Nadbystrzyckiej 91, lat 77, pogrzeb odbył się w Lesznie. Msza w miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 20 października o godz. 7.30.

Polećmy jego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek