XXVII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

07 października 2018 r.

  1. Następna niedziela, przypadająca 14 października, to także tzw. niedziela papieska obchodzona w tym roku przez Kościół w Polsce pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka, wyrazimy przez zbiórkę ofiar na ulicach i przed świątyniami na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.
  2. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30. Zapraszamy na nią zwłaszcza studentów pierwszego roku. Lektorów zachęcamy do służby przy ołtarzu, a chętnych do śpiewania w scholi prosimy o przybycie pół godziny wcześniej do zakrystii.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.
  4. Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy wszystkich pedagogów pracujących i mieszkających na terenie naszej parafii na Mszę św. w intencji nauczycieli, w najbliższą niedzielę, 15 października o godz. 17.30. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.
  5. Zapraszamy na spotkania świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek od godz. 16.00.
  6. Ponownie prosimy o pomoc w dokończeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze około jedna trzecia grupa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty.
  7. Ponownie zapraszamy rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną, czwartą już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski.  Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.