XXVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

14 października 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela, to jak wiemy, tzw. niedziela papieska obchodzona przez Kościół w Polsce pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka wyrażamy przez zbiórkę ofiar przed świątynią na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 3. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.
 4. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30.  Zachęcamy również do uczestnictwa w zaplanowanej na najbliższą sobotę, 27 października Akademickiej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy. Wyjazd autokarem do Kazimierza Dolnego a stamtąd przejście pieszo do Wąwolnicy (ok. 15 km). Koszt  około 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
 6. W czwartek kolejne spotkanie w ramach świetlicy dla starszych i samotnych.
 7. W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty zarazem dzień imienin ks. Łukasza. Msza w jego intencji o godz. 18.00.
 8. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty na trwającą budowę nowej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie.
 9. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników lecznictwa oraz farmaceutów na Mszę św. z okazji święta św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, którą odprawi w najbliższą czwartek, 18 października o godz. 19.00 w Archikatedrze Lubelskiej ks. abp Stanisław Budzik.
 10. Za tydzień tzw. niedziela misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. A po Mszach Ojcowie Oblaci rozprowadzać będą wzorem poprzednich lat kalendarze misyjne.
 11. Na prośbę Rady Dzielnicy Rury, w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, informujemy okolicznych mieszkańców, że lokat wyborczy, który dotychczas mieścił się w pomieszczeniach Spółdzielni Mieszkaniowej „Spółdzielca” przy ul. Nadbystrzyckiej 25, został przeniesiony do budynku Przedszkola „Akademia Poziomkowa” przy ul. Siewnej 20 (róg ul. Żniwnej). Zmiana ta została dokonana ze względu na osoby starsze i chore, które nie będą musiały wspinać się po stromych schodach.
 12. Prasa katolicka.
 13. W ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty:

–            śp. Barbara Zalewska, z ul. Glinianej 5, lat 87, pogrzeb odbył się  na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca jako darem uczestników pogrzebu 6 listopada o godz.7.30

–            śp. Teodora Osiewicz, z ul. Nadbystrzyckiej 23, lat 70, pogrzeb odbył  w Krasnymstawie. Msza w miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 12 listopada o godz. 18.00 i w drugi miesiąc po śmierci zamówiona przez przyjaciół 11 grudnia o godz. 18.00.

–            śp. Stanisława Tarkowska, z ul. Głębokiej 12, lat 75, pogrzeb odbędzie we wtorek, 16 października na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 15 listopada o godz.7.30

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek